Мільйон на холод: у Світловодську зірвано опалювальний сезон

За інформацією міськради, в місті витратили близько мільйона гривень на підготовку до опалювального сезону. В обласній державній адміністрації кажуть про його зрив.

На думку очільниці області Марії Чорної, відповідальність за це лежить не лише на теплопостачальному підприємстві, а й на місцевій владі, повідомляє Точка Доступу.

Світловодськ потерпає від поривів теплотрас. Світлина - greenpost.ua
Світловодськ потерпає від поривів теплотрас. Світлина – greenpost.ua

Подекуди на об’єктах навіть не промили батареї, хоча і керівництво «Світловодськпобуту» (підприємство централізованого теплопостачання. – Весь Кіровоград) і керівництво міста запевняли, що до опалювального сезону готові, зазначається в публікації.

У школі, приміром, на вході й виході температура нормальна, а батареї холодні, тобто – не підготували систему, – цитує Чорну видання. – Світловодськ – єдине місто в області, де місцева влада не може врегулювати це питання.

Через відсутність сталого тепла, шість міських шкіл працюють дистанційно, опалюються лише дві. Всі садочки працюють, але температурний режим не відповідає нормам. У школі мистецтв затопило перший поверх і підвал через порив теплотраси, вода пошкодила дороговартісні музичні інструменти. Невідповідний температурний режим і в медзакладах

Міський голова Андрій Малицький сьогодні, 15 листопада, повідомив про 44 багатоквартирні будинки, досі не підключені до централізованого опалення. Теплоносій не доходить до об’єктів, бо є пориви на мережах. На ранок таких поривів було 22. За словами Малицького, навіть ті будинки, в яких, за інформацією представників «Світловодськпобуту» є тепло, не прогріваються, бо немає тиску.

Нагадаємо, правоохоронці звинувачували колишнього міського голову Світловодська Валентина Козярчука в рейдерському захопленні міського теплопостачального підприємства в складі злочинної групи. Йшлося про майно та обладнання п’яти цілісних майнових комплексів котелень ринковою вартістю біля 45 мільйонів гривень, транспортні засоби, парові котли, верстати та інше обладнання, внесені міськрадою до статутного капіталу СП «Світловодськпобут» під час його створення в 2001 році.