Гідне медобслуговування українців у 2022-му не буде забезпечено, - Яриніч

За рівня фінансування, передбаченого затвердженим у першому читанні проєктом держбюджету України на 2022-й, кожен із напрямків медичних послуг буде реалізований лише частково.

Про це повідомив директор Кіровоградської обласної організації роботодавців галузі охорони здоров’я, онколог Костянтин Яриніч за результатами виїзного засідання ради Організації роботодавців «Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців охорони здоров’я» (ОР «ВООРОЗ»).

258234297_3086201314961050_2998682389811095464_n

Дива не сталося. В бюджеті на 2022 рік не передбачено необхідних для повноцінної роботи охорони здоров’я 5% ВВП, а значить не буде забезпечено гідного медичного обслуговування населення через брак фінансування. Повноцінна реалізація програми медичних гарантій з обсягом 2,9% ВВП не можлива, – написав Яриніч у Facebook. – За оцінками МОЗ України, дана програма забезпечує потребу на 40%.

На його думку, законодавча норма, якою встановлений мінімально допустимий рівень фінансового забезпечення медичних гарантій коштом державного бюджету, просто проігнорована, але вимоги до роботи медиків змінилися.

ч. 5 ст. 4 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»:

…Обсяг коштів Державного бюджету України, що спрямовуються на реалізацію програми медичних гарантій, щорічно визначається в Законі України про Державний бюджет України як частка валового внутрішнього продукту (у відсотках) у розмірі не менше 5 відсотків валового внутрішнього продукту України. Видатки на програму медичних гарантій є захищеними статтями видатків бюджету

Підвищення заробітної платні медичним працівникам «залишилось на папері», тому що в держбюджеті не врахували видатки ст. 10 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», наголошує Яриніч.

Нас ставлять в жорсткі рамки, висуваючи безальтернативні умови праці, – також ідеться в дописі. – За нинішніх умов та нововведень, додаткові фінансові потреби закладів охорони здоров’я тільки зростатимуть. Чи варто очікувати змін?

Нагадаємо, через недофінансування обладнання онкологічних центрів, взяте в лізинг або кредит, які мали виплачувати за рахунок бюджетних коштів від Національної служби здоров’я України (НСЗУ), можуть забрати банки.