Кропивницьку ТЕЦ вимкнуть, почали готувати заміну, - Райкович

В Кропивницькому проєктують нову схему централізованого теплопостачання частини міста, щоб зупинити міську теплоелектроцентраль (ТЕЦ), виключити її зі схеми генерації тепла.

Місто вже попередньо в черзі на виготовлення необхідного обладнання, повідомив міський голова Андрій Райкович під час інтерв’ю шеф-редактору сайту Весь Кіровоград.

Висновки фахівців Проєкту енергетичної безпеки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)
Висновки фахівців Проєкту енергетичної безпеки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

У нас є котельня на Андрія Матвієнка (колишня Башкирська. – Весь Кіровоград), яка зможе генерувати 30 мегават теплової потужності, – каже Райкович. – Це повністю замінить ТЕЦ. Ми можемо прокласти нові магістралі та виключити її, зупинити марнотратство – більше не спалювати газ, виробляючи електроенергію, за яку нам не повертає гроші державний «Енергоринок».

За сприятливого збігу всіх обставин, строком, у який відбудеться заміна ТЕЦ на нове джерело тепла, може стати наступний рік, зазначив очільник Кропивницького.

У 2022-му бюджетному році плануємо обладнати котельню на Матвієнка, – каже Райкович. – Попередньо стали в чергу на нові котли. Їх виробляють в Броварах, на заводі номер один по котельному обладнанню в Україні. Паралельно відпрацьовуємо проєктні рішення – ми знаходимося на рельєфі, треба побудувати теплові пункти в мікрорайонах. На них прийде тепло, і звідти буде розподілятись. Адже коли ми давимо одним тиском з котельні, як зараз, не дивно, що рвуться зношені магістралі. Зрозуміло, прокладаючи нові теплотраси, треба минімізувати шкоду, завдану інфраструктурі. Але все це набагато простіше, ніш змоделювати власне нову схему теплопостачання.

Міський голова нагадав також, що інший проєкт, який дозволить зупинити й найбільшу в місті Південно-західну котельню, перейти на більш економічно та якісно виправдані рішення для всього міста, зараз готують фахівці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо, потужність котельних, які забезпечують систему централізованого теплопостачання Кропивницького, вдесятеро перевищує середнє фактичне теплове навантаження. Діаметри теплових мереж є надмірними, їхня переважна більшість – 86%, експлуатується більше 15 років.