Олександрієць «заклав» сусідів СБУ - може сісти на 6 років

До суду направили обвинувальний акт щодо чоловіка, який повідомив про мінування аеродрому Нацгвардії в Кіровоградській області напередодні святкування 30-річчя незалежності України.

Той зробив це, щоб поквитатися із сусідами, повідомляють в обласному управлінні Служби безпеки України.

Анонімна заява про те, що в день святкування 30-річчя Незалежності України на території аеродрому нібито відбудеться теракт, надійшла на телефонний номер гарячої лінії СБУ 19 серпня. Анонім також назвав адресу в Олександрії, за якою нібито знаходиться комп’ютерне обладнання, яке використовується для збору та передачі розвідувальної інформації в інтересах спецслужб РФ, і вказав на нібито причетних до цієї діяльності осіб. За даним фактом слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст.15 (замах на злочин) та ч.1 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України

Саме з цього летовища мали злітати літаки, що цього дня брали участь у генеральній репетиції військового параду
Саме з цього летовища мали злітати літаки, що цього дня брали участь у генеральній репетиції військового параду

За даними слідства, у лжемінера постійно виникали побутові конфлікти з мешканцями вказаного ним у повідомленні будинку, – йдеться в повідомленні. – Чоловік неодноразово звертався із заявами до правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування зі скаргами на сусідів, з якими не знаходив спільної мови. Однак, щоразу після розгляду заяв, виявлялося, що інформація, викладена в них, не відповідає дійсності. Тож зловмисник вирішив звернутися до СБУ. Однак, усвідомлюючи функції, які покладено на спецслужбу, чоловік, задля привернення уваги правоохоронців до свого повідомлення, вигадав історію про замінування військового аеродрому. А «шпигунами» на користь РФ представив своїх сусідів.

За результатами ініційованої СБУ судової фоноскопічної експертизи, було встановлено особу телефонного терориста. Йому оголосили про підозру за ч.1 ст.259 Кримінального кодексу – завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей. Покарання, передбачене статтею – до шести років позбавлення волі.

Нагадаємо, за версією слідчих СБУ, злочинна група з двох посадовців управління Національної поліції в Кіровоградській області та колишнього працівника МВС без законних підстав видали дві сотні дозволів на травматичну зброю. За кожне посвідчення вимагали 500 доларів хабаря.