Нові російські фейки в інформаційній війні

Оригінальний текст оприлюднений у блозі керівника «ГО Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод» Юрія Федоренко на ЦЕНЗОР.НЕТ

Російські та проросійські ЗМІ, які щотижня отримують «рознарядку» на поширення фейкових наративів, розпочали активну інформаційну кампанію з нібито «агресивної британської присутності» в Україні, заявляючи, що Великобританія намагається спровокувати війну.

Це фейкові новини. Великобританія підтримує Україну, її військову присутність у країні – не для того, щоб провокувати Росію, а лише для того, щоб провести навчання свого союзника.

Заголовок: "Сім заповідей фальшивих новин". Світлина - The New York Times
Заголовок: “Сім заповідей фальшивих новин”. Світлина – The New York Times

Пропагандисти стверджують, що англійські військові відпрацьовують конкретні маневри, «аж до спроби зупинити наступ регулярної російської армії десь на рубежах Дніпра».

У російських зливних бачках наголошується, що «хлопці з Лондона та Бірмінгема», незважаючи на активність у наданні військової підготовки, «не збираються лягати під російські танки, захищаючи «цінності Майдану» та незалежність України». Проте заявляють про відпрацювання завдання – перехід під командування англійського комбата бригад ЗСУ.

Небезпека подібних інформаційних вкидань полягає в тому, що російські пропагандисти говорять про можливість розгортання «карабахсько-хорватського сценарію», про який нібито так довго мріяли українські радикали, наголошуючи, що саме британці підштовхують Київ до військової операції на Донбасі.

Таким чином, поширення подібних фейків та маніпуляцій російськими зливними бачками та державними ЗМІ, підконтрольними спецслужбам РФ, свідчить про бажання не лише підірвати імідж Великої Британії та українсько-британського партнерства, а й виправдати своє можливе військове втручання нібито забезпеченням безпеки «співвітчизників».