Обласне підприємство дезінформувало очільника Кропивницького щодо стану мереж на Нікітіна

Реальний стан водопроводу під капітально відремонтованою торік вулицею Василя Нікітіна на Новомиколаївці не відповідає завіренням, отриманим перед початком її ремонту.

Про це повідомив очільник обласного центру Андрій Райкович сьогодні, 5 січня, коментуючи під час апаратної наради ситуацію з аварією систем водопостачання на вулиці.

У 2018-му обласне комунальне підприємство «Дніпро-Кіровоград» відзначало 125-річчя водопостачання міста Кропивницький. Святкування проходило в обласному музично-драматичному театрі
У 2018-му обласне комунальне підприємство «Дніпро-Кіровоград» відзначило 125-річчя водопостачання міста Кропивницький. Святкування пройшло в обласному музично-драматичному театрі

Якщо не можете швидко відремонтувати, то хоча б оперативно приймайте заявки і організовуйте підвезення води, – цитує міського голову пресслужба. – Днями на нещодавно відремонтованій вулиці Василя Нікітіна стався порив мережі водопостачання. Це при тому, що я особисто неодноразово ставив завдання перевірити стан цього відрізку. Представники Кропивницького ВКГ (водно-каналізаційного господарства.- Весь Кіровоград) гарантували, що проблем не буде. І чим все закінчилось? Виходить, що на такі завіряння покладатися не можна. Підприємство, на превеликий жаль, фактично засвідчило, що нездатне адекватно оцінювати технічний стан свого господарства.

Райкович наголосив також, що через таке ставлення до виконання поставлених завдань місто зазнає суттєвих фінансових втрат.

Довідково: Кропивницьке водно-каналізаційне господарство, яке порядкує мережами водопостачання та водовідведення міста (окрім внутрішньобудинкових), з 2011-го року є структурним підрозділом обласного комунального виробничого підприємства (ОКВП) «Дніпро-Кіровоград». ОКВП належить обласній раді, міське самоврядування наразі не має важелів адміністративного впливу на підприємство

Нагадаємо, з січня 2022-го сумарний тариф на водопостачання та водовідведення для абонентів «Дніпро-Кіровоград» складає 45,972 грн за кубічний метр.

Раніше у ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що НКРЕКП підготувала проєкт рішення, у якому пропонує обласному підприємству затвердити тариф 42 гривні 65 копійок за кубометр – майже на дві гривні менше діючого. Водночас, гендиректор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик заявив, що Нацкомісія не враховує підвищення зарплати та ціну на електроенергію, і тариф у наступному році має бути не меншим за 47 гривень.

В жовтні голова облради Сергій Шульга оголосив догану генеральному директору ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роману Ілику за неналежну організацію робочого процесу опрацювання скарг про аварійні ситуації й несвоєчасне реагування на них, через що підприємство зазнає збитків.

Також повідомлялося, що «Дніпро-Кіровоград» заплатить 4 мільйони гривень колекторській компанії, співробітники якої стягуватимуть з людей борги за водопостачання та водовідведення. У вересні в.о. директора кропивницького підрозділу підприємства повідомив, що в діючий тариф, найвищий серед обласних центрів України, вже закладено до 30% втрат води в мережах.