Світловодські школярі вчаться дистанційно через холод… або через голод

У десяти школах Світловодська діти другий день навчаються дистанційно. У міському управлінні освіти кажуть, що причина – холод у класах.

Натомість в обласній державній адміністрації стверджують, що причина інша, повідомляє Суспільне.

d6e2174eb9c3e17f

У класах шкіл міста Світловодськ Кіровоградської області найнижча температура 13, найвища – 16 градусів. Через це учні другий день навчаються дистанційно, заявила виконуюча обов’язки керівника управління освіти, молоді та спорту міськради Лариса Сачевська сьогодні вранці

Заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Поліщук каже, що дітей перевели на «дистанційку», бо в школах їх немає, чим годувати. За його словами, в міському управлінні освіти своєчасно не провели тендери на закупівлю харчів, тому не мають постачальників продуктів.

Міська рада, відвертаючи увагу від цієї проблеми, звертає увагу жителів Світловодська на важку тему їх відносин зі «Світловодськпобутом» – це підприємство, яке опалює місто, – цитує Поліщука видання.

За його інформацією, температура нижче нормативних +18 градусів лише в чотирьох закладах з десяти, +17 – у школах №1 та №4, +16 – у школі №3 і +15 – у школі №10.

Слова посадовця підтверджують самі містяни у соцмережах, зокрема учасники спільноти «Світловодські новини» у Facebook.

У нас в класі 18 градусів. Ми не проти ходити в школу та давати дітям з собою їжу. Але ж не виводять дітей на навчання, – пише користувачка Ирина Белич.

ca41ce19ebdb52bc

Керівниця обласного департаменту освіти Ельза Лещенко зазначає, що Світловодська громада – єдина в області, яка не оголосила тендери для постачальників харчування у школи.

Всі територіальні громади, своєчасно, по всій області це зробили для того, щоб 10 січня, у другий семестр прийшли діти, і харчувались. В місті Світловодськ 10 шкіл. Павлівське НВО, яке входить до Світловодської громади – вони працюють, селище Власівка – школа теж працює. Працюють всі садочки. Тому, те, що школи працюють, бо немає опалення – це не зовсім правда, – цитує Лещенко публікація.

За її словами, в міськраді пообіцяли укласти угоди сьогодні, 11 січня.

За добу угоди укласти можливо. Перший шлях – перекласти угоди з тими, хто постачальником був до грудня-місяця, або з новими постачальниками до закінчення тендерної процедури. Зробити це для того, щоб діти змогли прийти на навчання у школи, – каже Лещенко, яка вважає, що на місцевих управлінців накраще можуть вплинути її жителі. – Якщо посадовець не працює на громаду, вони повинні з нього питати. Ситуація незрозуміла – сьогодні один начальник управління освіти, завтра інший, але результат управління не повинен відображатись на учнях, кухарах та вчителях.

Керівник міськради Андрій Маліцький на телефонні дзвінки журналістів не відповідає, також стверджують автори «Суспільного».

Нагадаємо, в середині листопада попри твердження представників міськради Світловодська про витрачену на підготовку до опалювального сезону суму близько мільйона гривень, в облдержадміністрації заявляли про його зрив, та покладали відповідальність зокрема на міське керівництво.

Раніше правоохоронці звинувачували колишнього міського голову Світловодська Валентина Козярчука в рейдерському захопленні міського теплопостачального підприємства в складі злочинної групи. Йшлося про майно та обладнання п’яти цілісних майнових комплексів котелень ринковою вартістю біля 45 мільйонів гривень, транспортні засоби, парові котли, верстати та інше обладнання, внесені міськрадою до статутного капіталу СП «Світловодськпобут» під час його створення в 2001 році.