Створено інтерактивну карту російської присутності на кордоні та в ОРДЛО

Дані про військову присутність держави-агресора біля українських кордонів та на окупованих територіях України вносяться до інтерактивної карти, створеної радіо «Донбас.Реалії».

Про це повідомляє сайт української редакції Радіо Свобода, проєктом якої є «Донбас.Реалії». Карта містить інформацію про скупчення російських підрозділів на кордонах, відкриту західними медіа з листопада 2021 року, та місця тренувань і зберігання зброї на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, знайдені проєктом «Донбас.Реалії» за останні кілька років.

З карти можна перейти на:

  • публікації про кожен із цих полігонів, де є інформація про види техніки та озброєння, які там зберігаються
  • на супутникові знімки, отримані західними медіа від компанії Maxar Technologies
  • відео перекидання техніки, яке люди публікували у мережі

Карта буде оновлюватися, щойно з’являтимуться нові дані. Також опубліковано супутникові знімки російських баз на тимчасово окупованому Донбасі, – зазначається в повідомленні.

Видання нагадує, що останніми тижнями кількість російських військ на кордоні з Україною залишалася стабільною, попри прогнози американської розвідки про ескалацію. За даними джерел NYT (найстаріша у Сполучених Штатах щоденна газета «Нью-Йорк Таймс». – Весь Кіровоград), Росія посунула дату можливого наступу проти України до весни через відносно м’яку зиму. Однак Міноборони Росії почало переміщувати військові гелікоптери до кордонів України, а це може означати, що планування нападу триває.

Нагадаємо, в грудні 2021-го від ворожих куль загинуло четверо захисників України, у трьох випадках точно йдеться про роботу російських снайперів, які працюють на передовій не зважаючи на вихідні, свята, на погоду чи час доби.