Тактика гібридної війни: Кропивницький у новій всеукраїнській хвилі «мінувань»

Поліція перевіряла анонімні повідомлення про вибухівку у кількох торгівельних центрах Кропивницького – називають «Епіцентр», «Манхетен», «Плазму», «Сільпо» та Depo’t.

Про це повідомляє CBN з посиланням на офіційні та власні джерела. Вибухівку в торговельних центрах і школах у різних регіонах Україні шукають третю добу.

Picsart_22-01-13_19-30-38-758

За інформацією голови Національної поліції Ігоря Клименка, частину хибних викликів отримують з тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини, часто від ув’язнених. На його думку, такі дії мають на меті дестабілізацію суспільної та безпекової ситуації. Клименко запевнив також, що вибухотехніки та кінологи чергують у цілодобовому режимі та пильнують за безпекою громадян

Окрім Кропивницького, сьогодні поліція перевіряла повідомлення про мінування торгових центрів в Одесі, Черкасах, Херсоні, Житомирі, Полтаві, Вінниці, Миколаєві та на Луганщині. В усіх локаціях проводилася евакуація відвідувачів та працівників ТРЦ.

Також через анонімне повідомлення про вибухівку в усіх шкіл Львова правоохоронці евакуювали майже 34 тисячі людей зі 130 навчальних закладів міста. Інформацію про мінування шкіл також перевіряли у двох районах Кривого Рогу на Дніпропетровщині, 16 школах Бердянська в Запорізькій області, та одній школі в Хмельницькому.

За вчора, 12 січня, надійшло дев’ять неправдивих повідомлень про мінування 600 об’єктів – шкіл у Черкасах, станцій метро у Києві, міжнародних аеропортів «Київ» і «Бориспіль», торгівельних центрів та міської святкової ялинки в Одесі. Жодних вибухових пристроїв не знайшли.

1642075396-444

Сьогоднішня хвиля телефонних «мінувань» в Україні – не перша від початку гібридної війни Росії проти України. Дзвінки про вибухівку в 10 українських аеропортах в листопаді 2017-го, за даними поліції, надійшли з території сусідньої держави. Hаприкінці того ж місяця знову «замінували» шість аеропортів і всі станції київського метро.

На думку Богдана Петренка, заступника директора Українського інституту дослідження екстремізму, завданням, яке виконують «телефонні мінери» можуть бути зокрема дратування людей та формування негативного ставлення до правоохоронців, які обмежують пересування людей, перевіряючи такі повідомлення. На думку експерта, це відповідає завданням гібридної війни, яку веде Росія проти України: розчарування населення у системі безпеки, формування негативного відношення не просто до поліції, але й до органів влади у цілому.

Також кожне телефонне мінування – це і відтягування сил правоохоронців, які повинні займатись реальними загрозами громадської безпеки. Тобто, на практиці – це збільшення навантаження на кожного працівника спецслужб. Це призводить до зниження рівня розкриття кримінальних злочинів та в цілому ефективності правоохоронців

Нагадаємо, до суду направили обвинувальний акт щодо чоловіка, який повідомив про мінування аеродрому Нацгвардії в Кіровоградській області напередодні святкування 30-річчя незалежності України. Покарання, передбачене відповідною статтею Кримінального кодексу – до шести років позбавлення волі.