Блокування рахунків «Теплоенергетика» - це не по-державницьки, - Райкович

Якнайшвидше розпочати модернізацію теплопостачання та ремонт теплових мереж в Кропивницькому заважає зокрема «не партнерська» позиція державних структур.

Водночас, ця робота залишається основним пріоритетом для міста, наголосив його очільник Андрій Райкович сьогодні, 17 січня, під час апаратної наради.

19_big

Під час похолодань місто потребує більшої кількості газу, а ми обмежені лімітом, ціною і, на жаль, нелегкою ситуацією із нерозблокованими рахунками «Теплоенергетика». Тому вже сьогодні готуємо лист до Прем’єр – міністра України, голови ОДА, бо вважаю, що таким чином демонструється не партнерська позиція виконавчих служб, тим більше, що місто у постійному конструктивному діалозі із профільним міністерством. Є підписаний Меморандум, ми завчасно акумулювали необхідну суму коштів для розрахунків за спожитий газ, ми чесно виконуємо свою частину роботи і зобов’язань. Це не по-державницьки, – цитує очільника міста пресслужба.

Згідно довгострокових прогнозів популярних метеорологічних сайтів sinoptik.ua та Gismeteo, у найближчі 10-14 днів на Кропивницький чекають температури до 7-8 градусів Цельсію з позначкою «мінус»

Поточним завданням для міста є впровадження розумної економії та контролю за енергоспоживанням кожного об’єкту, кожного будинку, кожного закладу, зазначається в повідомленні.

Максимально ощадливе використання енергоресурсів – це надзавдання на сьогодні! Але не сприймайте це як лозунг, а використовуйте як напрямок діяльності. Повторюю, розкошувати немає звідки, а об’єктів, завдань ми напланували немало. Та й громада чекає від нас не плачу, а реального розвитку, руху до кращого, – наводить іншу цитату міського голови повідомлення.

В березні 2021-го замість обіцяної урядом компенсації збитків, які Кропивницький несе через непідвищення тарифу на тепло на тлі подорожчання газу, місто отримало арешт операційного рахунку комунального «Теплоенергетика» виконавчою службою на виконання судового рішення у справі за позовом державного «Нафтогазу».

Формально позов стосувався боргу у 178 мільйонів гривень, накопиченого у 2017-2018 роках дочірнім підприємством «Кіровоградтепло» товариства з обмеженою відповідальністю «Центр науково-технічних інновацій української нафтогазової академії» (ЦНТІ УНГА), яке з 2004 року орендувало в міста більшу частину теплогенеруючих потужностей, а наразі визнане банкрутом.

У 2019 році міська рада розірвала договір оренди з «Кіровоградтеплом», та об’єднала міське теплове господарство в одне комунальне підприємство, успадкувавши накопичені орендарем борги за газ – понад півмільярда гривень. Власником дочірнього підприємства київського ТОВ «Центр науково-технічних інновацій Української нафтогазової академії» (ЦНТІ УНГА), яке орендувало потужності з 2004 року, є Олександр Ковалко, у 2018 – заступник голови правління, пізніше – голова секретаріату науково-технічної ради НАК «Нафтогаз України»

Нагадаємо, під час публічного звіту за 2021-й очільник Кропивницького сказав, що головним проєктом наступних років буде реконструкція теплопостачання обласного центру.

Також повідомлялося, що в Кропивницькому проєктують нову схему централізованого теплопостачання частини міста, щоб зупинити нерентабельну міську теплоелектроцентраль (ТЕЦ). За сприятливого збігу всіх обставин, строком, у який відбудеться заміна ТЕЦ на нове джерело тепла, може стати 2022 рік.