«АТБ» може зупинити торгівлю продуктами, на які встановлено регулювання цін

Рішення Кабміну про обмеження до 10% торгової надбавки на продукти першої необхідності є необґрунтованим, не обговорювалося з торговельними мережами й може призвести до зупинення продажу таких продуктів.

Про це повідомляє The Page з посиланням на гендиректора корпорації «АТБ» Бориса Маркова. Торгівельна мережа компанії є найбільшою в Україні, що налічує понад 1 316 магазинів.

1 (1)

30 грудня 2021-го уряд України запровадив держрегулювання цін на хліб, батони та соняшникову олію, оскільки вони мають суттєве соціальне значення. 12 січня КМУ розширив перелік продуктів, торгова націнка на які не може перевищувати 10% від оптово-відпускної ціни на період дії карантину. До переліку увійшли гречана крупа, цукор-пісок, пшеничне борошно першого сорту та макаронні вироби з нього вітчизняного виробництва, пастеризоване молоко жирністю 2,5% у плівці, курячі яйця категорії С1, курячі тушки та вершкове масло жирністю 72,5%

На думку Маркова, відповідна постанова «не має під собою серйозного обґрунтування, а перспектив ефективної реалізації й поготів».

Гендиректор АТБ заявив, що встановлена планка націнки на продукти першої необхідності не більш як 10% не покриває витрат операторів ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги. Отже, цілком може призвести до зупинення реалізації зазначених харчових продуктів до моменту налагодження всіх процесів і розуміння порядку їхнього ціноутворення», – пише видання. – Як зазначив Марков, «ця ініціатива жодним чином не обговорювалася з учасниками ринку, з профільними об’єднаннями та асоціаціями». Тому постанова Кабміну потребує додаткових роз’яснень і уточнень як щодо механіки впровадження, так і щодо порядку ціноутворення.

Марков також наголошує, що зростання цін на соціально важливі харчові продукти зумовлено зростанням відпускних цін із боку виробників, зазначається в публікації.

Виробники сьогодні змушені підвищувати ціни через зростання цін на енергоносії (газ), а також інші чинники, що впливають на формування собівартості продукції. До того ж ця тенденція, за багатьма прогнозами, лише посилюватиметься… Багато виробників уже заявляють про неефективність цієї постанови, яка не розв’язує для них базових проблем: витрати на енергоресурси, сировину тощо, — цитує гендиректора АТБ The Page.

Натомість він пропонує розробити та впровадити механізми стабілізації ціноутворення із чітким розумінням причин їхнього зростання для кінцевого споживача, включивши в широку дискусію всіх учасників ринку та всі зацікавлені сторони.

Нагадаємо, ціна кубометру води для абонентів ОКВП «Дніпро-Кіровоград» з 1 січня зросла майже на півтори гривні, і складає 45,972 гривні. Раніше в Кропивницькому зокрема через подорожчання газу зросли ціни на проїзд – автобусний квиток став дорожчим на дві гривні, тролейбусний – на гривню, власники маршруток підняли ціну проїзду до 10 гривень.