Вищий антикорсуд визнав ексзаступника прокурора області винним у хабарництві

Колегія Вищого антикорупційного суду призначила шість років в’язниці з конфіскацією половини майна колишньому заступнику прокурора Кіровоградщини.

Йдеться про затриманого під час передачі хабаря взимку 2017-го Олексія Варакіна, повідомляє Гречка з посиланням на пресслужбу ВАКС.

 

Світлина - Facebook ГО "Центральноукраїнський антикорупційний офіс"
Світлина – Facebook ГО “Центральноукраїнський антикорупційний офіс”

Суд визнав доведеним пред’явлене обвинувачення, відповідно до якого ексзаступник прокурора Кіровоградської області надав своєму колезі – військовому прокурору Кіровоградського гарнізону Південного регіону України неправомірну вигоду у розмірі 1000 доларів США за неоскарження в апеляційному порядку рішення Господарського суду Кіровоградської області, ухваленого на користь фізичної особи – підприємця, – пише видання.

Також суд конфіскував 1000 доларів США, які були предметом неправомірної вигоди. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів, його текст буде доступний у Єдиному державному реєстрі за номером справи 405/2913/17-к.

За версією слідства, прокурор намагався вирішити питання із землею держпідприємства Ремонтний завод радіотехнічного обладнання на Добровольського, 2 в Кропивницькому.

В липні 2010-го міська рада вивела понад 5 тисяч квадратних метрів землі з користування Міноборони, та передала в оренду на 25 років підприємцю Миколі Васильовичу Леонову за ціною 47 копійок за квадратний метр. У листопаді 2015 року Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позов військового прокурора Кіровоградського гарнізону в інтересах держави, визнав незаконним і скасував рішення №3650 від липня 2010 року про передачу землі Міноборони в оренду.

У 2017-му Господарський суд розглянув позов військового прокурора Кіровоградського гарнізону вже про визнання недійсним договору про оренду №227 від вересня 2010 року, суд відмовив у задоволенні позову через закінчення строку позовної давності. За версією слідства, Варакін намагався підкупити військового прокурора, аби той не подавав апеляцію на це рішення

:ІНФОБОКС

Наступної доби після затримання колишнього заступника прокурора області звільнили з-під варти після внесення призначеної судом застави у 32 тисячі гривень.

Також повідомлялося, що дружина Олексія Варакіна Наталія є суддею Кіровського районного суду в Кропивницькому.