Надзвичайна ситуація в Кропивницькому: «куди бігти» АДРЕСИ СХОВИЩ

При війні чи буревії містянам радять ховатися в найближчих укриттях – підвалах багатоповерхівок або в погребах у приватному секторі.

Про це ідеться в матеріалі Гречки з посиланням на відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради.

Для українців створили брошуру із практичними порадами, як діяти у разі надзвичайної ситуації або війни:

Посеред міста немає єдиного спеціального об’єкта – де б могли сховатися кропивничани в разі надзвичайної ситуації. Натомість є пристосовані об’єкти тимчасового укриття населення, – пише видання. – Загалом у наявних захисних спорудах і тимчасових найпростіших укриттях може сховатися 100% містян. Йдеться про 240 тисяч людей.

Підвали, погреби – це найпростіші укриття. Згідно поясненнями начальника відділу Сергія Коваленка, у найближчому з таких укриттів кропивничани мають сховатися при відповідному сигналі. Зокрема серед найпростіших укриттів називають 161 технічний підвал у багатоквартирних будинках, 22 підвали та цокольні поверхи в магазинах і ресторанах, 7 підвалів та цокольних поверхів в позашкільних навчальних закладах, 24 465 погребів і підвалів у приватному секторі міста.

Адреси підвалів Кропивницького, які можуть бути використані для захисту населення можна знайти за посиланням (редакція сайту Весь Кіровоград радить читачам зберегти файл за посиланням на пристрій, чи то навіть роздрукувати про всяк випадок). Перелік уточнюється, тривають перевірки цих укриттів на відповідність технічним вимогам.

Приміщення приводять у належний стан, розчищають від сміття, і закривають, аби підвал знову не засмітили. Ключі від підвалу знаходяться у керівництва ЖЕО, завідувача будинку. В разі введення воєнного стану протягом 12 годин оновлять заготовлені таблички про найпростіше укриття, а двері в укриття будуть відкриті постійно.

Також у місті є 54 захисні споруди цивільного захисту, які в народі звикли називати «бомбосховищами» (адреси – за посиланням).

Містянам радять завжди мати напоготові сучасний ліхтарик із запасом батарейок, адже в разі надзвичайної ситуації вірогідно не буде і світла. Також напоготові в кожній родині має бути «тривожний рюкзак», про вміст якого останнім часом було чимало повідомлень у різних ЗМІ.

Ще одна брошура, розрахована на те, як психологічно підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій. Пояснення відбуваються у формі розмови та гри:

Нагадаємо, більшість повідомлень про фейкові мінування в Україні надіслано користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.