У 2022-му Держаудитслужба «кошмаритиме» й медустанови, - заява міністра

МОЗ ініціюватиме проведення Державною аудиторською службою України перевірки кожної медичної установи, яка у своїх звітах декларуватиме неспроможність виплатити нову базову заробітну плату.

Про це сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час селекторної наради з керівниками регіональних департаментів охорони здоров’я, повідомляє Медпросвіта.

shutterstock_2044347365-1

Нова ринкова заробітна плата, яку нещодавно встановив Уряд, має бути нарахована в кожному закладі охорони здоров’я без винятку, – пише видання. – Вже з 24 січня Національна служба здоров’я України (НСЗУ) завершить контрактування медичних закладів на 2022 р. Отже, кожна медустанова отримає дані про обсяги цьогорічного фінансування за Програмою медичних гарантій. І, як наслідок, матиме розуміння, який відсоток цих коштів буде спрямовано у фонд оплати праці.

12 січня уряд ухвалив постанову щодо деяких питань оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я. Документ передбачає підвищення базового рівня заробітної плати на рівні не менше 20 000 грн для лікарів та не менше 13 500 грн для медичних сестер

Медичним закладам, які будуть неспроможні нарахувати заробітну плату у 13 500 та 20 000 грн, обіцяють дофінансування за окремим механізмом.

Однак, за словами Міністра охорони здоров’я, ті лікарні, які штучно формуватимуть заборгованість, аби отримати додаткові кошти з бюджету, — нестимуть відповідальність. Зокрема, Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення Державною аудиторською службою України (Держаудитслужба) перевірки кожної медичної установи, яка у своїх звітах декларуватиме неспроможність виплатити нову базову заробітну плату. Перевірки стосуватимуться й тих лікарень, які мають значні залишки коштів на своїх рахунках, але при цьому не спрямовують їх на фінансове забезпечення медичних працівників, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, торік директор Кіровоградської обласної організації роботодавців галузі охорони здоров’я, онколог Костянтин Яриніч заявляв, що в бюджеті на 2022 рік не передбачено необхідних для повноцінної роботи охорони здоров’я 5% ВВП, а значить не буде забезпечено гідного медичного обслуговування населення через брак фінансування.