₴400000 щомісяця: СБУ викрила в Кропивницькому продавців фейкових COVID-сертифікатів

За версією слідства, сімейні лікарі щомісяця виготовляли понад 200 фальшивок. Один фейковий сертифікат коштував 2000 гривень.

Про це повідомляють в управлінні СБУ в Кіровоградській області. За попередньою інформацією, зловмисники заробляли щомісяця до 400 тисяч гривень.

272760155_231395689183502_5553363227757321718_n

Згідно з інформацією системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу РНБО України, протягом останньої доби в Кіровоградській області виявили 186 нових випадків інфікування, четверо померли. Станом на 27 січня в регіоні на коронавірус хворіє 2044 людини

За даними слідства, організували протиправний механізм 2 сімейних лікарів місцевої поліклініки, які вносили недостовірні дані про вакцинацію до електронної системи охорони здоров’я eHealth без фактичного проведення щеплення, – йдеться в повідомленні Служби. – «Клієнтів» шукали серед пацієнтів, які не хотіли вакцинуватися та через особисті контакти родичів та знайомих. Незаконним бізнесом медпрацівники займалися більш ніж півроку.

Під час обшуків, проведених за місцем роботи підозрюваних, вилучено фейкові сертифікати, банківську карту, через яку здійснювалися розрахунки з «клієнтами», мобільний телефон з доказами протиправної діяльності.

Ймовірним зловмисникам планують оголосити про підозру за ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. У разі доведення провини в суді, лікарям загрожує від трьох до шести років тюрми.

За даними системи моніторингу вакцинації, повний курс (дві дози) щеплень від COVID-19 наразі отримали 303,2 тис. жителів Кіровоградщини, – близько третини населення

Активніше вакцинуватись закликав кропивничан вчора, 26 січня, міський голова Андрій Райкович. Напередодні очільник міста об’їхав центри масової вакцинації, які виявилися напівпорожніми.

Мене це дуже тривожить, зважаючи, що «Омікрон» значно агресивніший, ніж попередні штами. Звертаюсь до всіх вас, шановні земляки, особливо тих, хто мають за плечима 60+, вакцинуйтеся! Лякаєтеся погоди – попросіть дітей, згуртуйтеся із сусідами, але нехтувати щепленнями нерозумно! Не слухайте жодних страшилок. Не слухайте жодних пліток. Всі мої консультації з нашими фахівцями, вся оперативна медична статистика свідчить про те, що вакциновані, навіть ті, хто мають складні системні захворювання, переживають хворобу значно легше, – цитує Райковича пресслужба.

Нагадаємо, на початку січня в Кіровоградській області за згодою батьків від коронавірусу вакцинували майже три тисячі дітей віком від 12 років, та понад сотню вагітних жінок.