На підряді обласного водопровідного підприємства розікрали мільйони, - СБУ Кіровоградщини

В обласному управлінні Службі безпеки України стверджують, що викрили місцевих підприємців на розкраданні державних коштів та запобігли можливій екологічній катастрофі регіонального масштабу.

За попередньою інформацією, зловмисники розікрали близько 3 млн грн на переобладнанні системи водопостачання Кропивницького.

776b71e77bb6d80755e965006c0009e7

Замість сертифікованого обладнання, вони використовували неякісні системи невідомого походження. Наразі це обладнання встановлене, але не введене в експлуатацію. Вирішується питання щодо його заміни, – йдеться у повідомленні. – Встановивши неякісне обладнання, зловмисники поставили під загрозу безперебійне постачання питною водою мешканців Кропивницького та екобезпеку регіону. У разі несправності, обладнання могло б спричинити забруднення водних об’єктів, які забезпечують населення Кропивницького питною водою.

Відомо, що Кропивницьке водно-каналізаційне господарство, яке порядкує мережами водопостачання та водовідведення міста (окрім внутрішньобудинкових), з 2011-го року є структурним підрозділом обласного комунального виробничого підприємства (ОКВП) Дніпро-Кіровоград. ОКВП належить обласній раді

Як встановило слідство, у 2018 році фірма-підрядник виграла тендер на переобладнання системи водопостачання та водоочищення міста на 63 млн грн. Договір передбачав виконання робіт з реконструкції каналізаційних очисних споруд та будівництва цеху механічного зневоднення.

Директору приватного підприємства-підрядника повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою. Передбачене покарання в разі доведення провини в суді – від 7 до 12 років тюрми.

Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності усіх причетних до правопорушення осіб, також зазначають у Службі.

Обов’язки гендиректора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» із 29 грудня минулого року виконує Олександр Пісний. Він очолив підприємство наприкінці 2021-го, після того, як у колишнього керівника Романа Ілика закінчився контракт. Ілик керував підприємством із 2011-го, наразі відповідає за реалізацію міжнародних проєктів. В жовтні минулого року голова облради Сергій Шульга оголосив йому догану за неналежну організацію робочого процесу опрацювання скарг про аварійні ситуації та несвоєчасне реагування на них, через що підприємство зазнає збитків

Нагадаємо, реальний стан водопроводу під капітально відремонтованою торік вулицею Василя Нікітіна в Кропивницькому не відповідає завіренням, отриманим перед початком її ремонту від структур обласного водопровідного підприємства.

Також повідомлялося, що ціна кубометру води для абонентів ОКВП «Дніпро-Кіровоград» з початку року зросла майже на півтори гривні, і складає 45,972 гривні.