Українські добровольці готові до опору

Військові експерти активно обговорюють можливість військового вторгнення Росії в Україну та намагаються передбачити готовність української нації протистояти російському вторгненню, прогнозують різні варіанти розвитку подій, оцінюють можливі наслідки для країн та систему європейської та світової безпеки.

Історія українського народу та України свідчить про те, що цю націю важко переоцінити, вона здатна мобілізуватись у критичних ситуаціях та давати відсіч зовнішньому ворогові.

Оригінальний текст Юрія Федоренко оприлюднений censor.net

60674467_303
Марш єдності в Харкові 5 лютого 2022. Світлина – Deutsche Welle

Так, українці відрізняються надмірним терпінням, толерантністю та миролюбністю, що створює хибний образ смиренності та уявної байдужості до подій, що відбуваються, але українці волелюбна нація і протягом багатьох століть боролися за свою незалежність і свободу. Свободу та незалежність українці здобули у довгій та тяжкій боротьбі і так просто українці її не віддадуть.

У 2014 році тисячі звичайних українців сформували добровольчі батальйони, взяли в руки будь-яку доступну зброю і поїхали на схід України, щоб боротися з сепаратистами, що підтримуються Росією.

Тисячі українців взяли до рук зброю, а мільйони, які не лише проживають в Україні, а й у всьому світі, долучилися до волонтерського руху. За лічені дні добровольці отримали необхідне обмундирування, спорядження та продукти харчування, а для Збройних сил України було зібрано колосальні кошти на оновлення та модернізацію парку військової техніки та озброєння.

Якщо Росія вторгнеться в Україну, перед Кремлем стане негайний і важкий вибір: як далеко зайти. Більшість аналітиків вважають, що він, імовірно, зупинить свої військові сили у проросійських анклавах на південному сході України. Це дозволить йому проголосити незалежність Донбасу та забезпечити «сухопутний міст» із Росії до окупованого Криму.

Незалежно від того, яке рішення ухвалить президент Росії, він зіткнеться з твердою рішучістю і готовністю українців боротися за свою країну.

8 років військових дій, смерті тисячі захисників України та яскравий приклад життя на тимчасово окупованих територіях змінили ставлення українців до Росії, незважаючи на всі старання російських пропагандистів.

У Харкові, в якому, як запевняють російські ЗМІ, російську армію зустрічатимуть квітами, 5 лютого 2022 року пройшов Марш єдності, в якому взяли участь тисячі людей. Харків’яни сказали, що відчувають високу військову загрозу з боку Росії, але готові оборонятися, і запевнили, що місто дуже змінилося і з 2014 року стало більш патріотичним.

Щодо мене, то я готовий до війни, – сказав один літній чоловік у Харкові, – Якщо мені дадуть автомат, я піду воювати. Я зроблю все, що потрібно.

У терапевта, вчителя математики, співробітника банку, священика мало спільного, крім одного – бажання захищати Україну. Мало хто вже сумнівається, що українці вийдуть боротися за свою країну.

Нинішня російська армія – це жалюгідна тінь колишньої радянської моці, до якої з повагою ставився весь світ. За роки активного розкрадання наближеними до Путіна військового бюджету, сила російської армії залишилася тільки в ефірах пропагандистських каналів, та й звикла вона воювати зі суттєво слабшим супротивником, при цьому військовому керівництву вдається втрачати колосальну кількість військової техніки та людських життів.

Українська нація об’єднуватиметься перед загрозою військового вторгнення Росії, забувши про свої внутрішні розбіжності. Громадяни поповнюють ряди територіальної оборони та готуються до участі у партизанському русі. Багато добровольців мають військовий досвід. Кремлю слід двічі, а то й тричі, чотири рази подумати, чи не стане смерть російських військових в Україні також і його кінцем.