РосЗМІ брешуть про українців зокрема й з олімпійського Пекіну

Інтернет-версія російської газети «Спорт-Експрес» оббрехала українських журналістів, які працюють на зимовій Олімпіаді.

Про це написав у Facebook спортивний оглядач Юрій Ілючек з Кропивницького, який зараз висвітлює події ігор у Пекіні. У публікації російського видання сказано, що українські журналісти нібито вітали жовто-блакитними прапорами фініш «безгімнового» біатлоніста Латипова, який провалив свій етап і позбавив свою команду золота, зазначає Ілючек.

латипов

Та ще й у цій, з дозволу сказати замітці, стверджується, що ми нібито спілкувалися з автором цього «творіння». Вибачте, але з такою ж упевненістю ми можемо стверджувати, що біатлоніст Латипов нещодавно придбав нерухомість у Норвегії і вже перевіз туди свою родину, і звідси його така дивовижна стрільба на останньому вогневому рубежі, – іронізує журналіст. – І ви, перебуваючи в Україні, можете собі уявити, щоб у такий момент ми привітали представника країни-агресора? І чому цим «спортекспресівцям» захотілося з нами подружитися? Тож не читайте російські спортивні ресурси ні перед обідом, ні зовсім не читайте. І давно настав час зрозуміти, що про те, що стосується України, вони безсоромно брешуть. Хоча про яке сумління може йтися, коли у них білбордами підтримують порушників спортивного закону, якою є фігуристка Валієва? Тож брехлива російська пропаганда пробила чергове дно. Тепер уже на олімпійському спортивному рівні.

У вчорашньому зверненні СБУ до українців зазначається, що вітчизняний інформаційний простір наразі зазнає безпрецедентного впливу, Україна зіткнулася зі спробами системного нагнітання паніки, поширенням фейкової інформації та викривленням реального стану речей. Усе це в комплексі – ніщо інше, як чергова потужна хвиля гібридної війни, зазначають у Службі.

Наголошується, що такі фіксують прояви в соціальних мережах, окремих ЗМІ, в поширенні деякими політиками наративів країни-агресора тощо. У Службі закликали зберігати спокій та холодний розум, і не піддаватися на провокації, адже паніка й дестабілізація грають на користь тільки ворогам, а не Україні

Нагадаємо, більшість повідомлень про фейкові мінування в Україні надіслано користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Також повідомлялося, що найрезонанснішими досягненнями 2021-го в управлінні СБУ на Кіровоградщині вважають зокрема викриття діяльності трьох шпигунів, які діяли за завданням спецслужб РФ. Крім того, торік було заблоковано масштабну схему фінансування учасників незаконних збройних формувань «ЛНР/ДНР» та викрито декілька організованих угруповань, причетних до створення незаконних органів місцевого самоврядування у Кіровоградській області.