Кропивницький - у топ-10 Індексу конкурентоспроможності міст від USAID

Кропивницький піднявся з 14 на 10 місце серед обласних центрів у рейтингу «Індекс конкурентоспроможності міст України».

Рейтинг складений в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Конкурентоспроможна економіка України». Про це повідомляє CBN з посиланням на директорку департаменту з питань економічного розвитку Кропивницької міської ради Ніни Рахуби.

Слайд презентації рейтингу - Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
Слайд із презентації рейтингу – Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

У рамках програми «Конкурентоспроможна економіка України» Кропивницька міська рада є учасником проєкту «Покращення Індексу конкурентоспроможності міст». За період реалізації проєкту провели низку онлайн-зустрічей та воркшопів, в тому числі з представниками місцевого бізнесу, за результатами яких експерти ГО «Електронна Республіка» розробили Дорожню карту з покращення бізнес-клімату громади, – цитує посадовицю видання.

Згідно рекомендаціям Дорожньої карти визначено конкретних виконавців, терміни виконання та інформування про результати їх впровадження, зазначається в повідомленні. На офіційному сайті міської ради створили розділ «Бізнесу», де розміщується актуальна інформація та корисні посилання для суб’єктів господарювання з питань реєстрації та ведення підприємницької діяльності, місцевих податків та зборів, вільних земельних ділянок та виробничих площ, в тому числі комунальної власності, участі у міжнародних, державних, міських програмах підтримки підприємництва тощо.

Реалізація заходів Дорожньої карти є важливим кроком назустріч інвесторам, які матимуть можливість оперативно отримати всю необхідну для них інформацію у зручному форматі, – пише CBN. – На виконання завдань і заходів Програми формування позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу Кропивницького на 2021-2023 роки з міського бюджету у 2021 році витратили 139,9 тисячі гривень.

Зокрема підтверджено довгостроковий кредитний рейтинг, проведено галузеву сесію «Цифрова трансформація: Бізнес. Влада. Суспільство» Муніципального інвестиційного форуму TIME to INVEST, розроблено й виготовлено презентаційну та подарункову продукції, забезпечено функціонування інвестиційного веб-порталу громади.

Крім того, забезпечили надання інформаційно-консультативної і методичної допомоги виконавчим органам міської ради, підприємствам, установам, організаціям громади щодо форми та змісту інвестиційних проєктів і проєктних заявок, залучення та використання коштів міжнародної технічної допомоги і міжнародних фінансових організацій.

Нагадаємо, фахівці USAID готують проєкт, який дозволить зупинити найбільшу в Кропивницькому Південно-західну котельню та перейти на більш економічно та якісно виправдані рішення для централізованого опалення міста. У 2022-му планується часткове оновлення теплових магістралей та заміна застарілої ТЕЦ новим джерелом тепла.