Тероборона зокрема боротиметься із ворожими ДРГ, «якщо такі будуть», - Кучер

Підрозділи територіальної оборони виконуватимуть завдання в районах, де не вестимуться бойові дії – забезпечення стабільної роботи органів влади, охорону об’єктів критичної інфраструктури.

Про це сказав військовий комісар Кіровоградщини полковник Ярослав Кучер в ефірі передачі Радіомайдан на UA:Кропивницький. Також серед завдань – пропуск через свою територію бойових підрозділів, які будуть переміщуватись між різними театрами бойових дій та боротьба з диверсійно-розвідувальними групами, дослівно, «якщо такі будуть», сказав Кучер.

imgonline-com-ua-2to1-Aa42AcGQZE

Наразі в стані формування на Кіровоградщині знаходяться п’ять батальйонів тероборони. З обласного бюджету на їхнє матеріально-технічне забезпечення вже виділено два мільйони гривень, також кошти виділяються бюджетами громад області. Ці гроші будуть направлені на облаштування будівель і майбутніх військових містечок.

У Кропивницькому окремий батальйон територіальної оборони можуть розмістити приміщенні колишньої міської лікарні №2 «Святої Анни». Таку пропозицію озвучив міський голова Андрій Райкович під час зустрічі з командиром підрозділу Олегом Дідухом. Якщо приміщення визнають придатним для розміщення батальйону, його передадуть в оренду, але відповідне рішення мають прийняти остаточно депутати міської ради під час чергового сесійного засідання

За словами підполковника Сергія Задорожного, заступника командира бригади територіальної оборони області, в разі оголошення надзвичайного стану підрозділи тероборони спільно з органами міністерства внутрішніх справ також беруть під охорону особливо важливі об’єкти, можуть здійснювати патрулювання, виставлення мобільних блокпостів, перевірку документів та автомобілів.

Заключити контракти на проходження служби в підрозділах територіальної оборони, або заключити контракти на проходження служби в резерві цих підрозділів мешканці області можуть у територіальних центрах та відділах комплектування та соціальної підтримки (колишніх військоматах) за місцем проживання.

– Служба в резерві – це окремий вид служби. Люди без відриву від основного свого зайняття паралельно служать у підрозділах територіальної оборони, але потім вони викликаються для вже безпосередньо військової служби в разі наступу тих ситуацій, про які ми сьогодні говорили, – зазначив військовий комісар Кіровоградщини.

Навчання особового складу буде здійснюватися згідно плану бойової підготовки, який був затверджений наприкінці минулого року, пояснив заступник командира бригади.

Там передбачено зборові заходи для підрозділів територіальної оборони, а також щосуботи проведення єдиного дня стрільця. Буде залучатися максимальна кількість людей для проходження вишколів, підготовки цивільного населення до надання спротиву. Зборові заходи будуть проводитись у більших обсягах, буде залучатися 100% батальйонів, будуть вони проходити злагодження в складі відділень, взводів і рот, – сказав Задорожний.

Окрім батальйонів тероборони та їхнього резерву мешканці області можуть долучитися до формування добровільних бригад, які не мають обмеження за віком, і яким не буде видаватися зброя, але зможуть проходити навчання разом з теробороною.

Нагадаємо, при війні чи буревії містянам радять ховатися в найближчих укриттях – підвалах багатоповерхівок або в погребах у приватному секторі. Адреси сховищ у Кропивницькому – за посиланням.