47,56 за «куб» води, айфон і «Лексус» для обласних водопровідників

З квітня вода для абонентів обласного комунального підприємства «Дніпро-Кіровоград» подорожчає вдруге з початку року – на 1,57 гривні, кубометр коштуватиме 47,56 гривні.

Серед складових тарифу зокрема й зняття невиконаної інвестпрограми підприємства, повідомляє Суспільне. Що саме не було виконано, не уточнюють. Натомість, за словами виконувача обов’язків директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Олександра Пісного, коли державний регулятор затверджував тариф на 1 січня, не врахували підвищення мінімальної заробітної плати та ціни за електроенергію, йдеться в повідомленні. Згодом Нацкомісія повернулася до цих питань і знову розглянула їх, також зазначив керівник.

Квартирный счетчик для воды, демонстрируемый для представителей СМИ, во время пресс-тура в расчетный департамент ОАО "Киевводоканал" в Киеве, в четверг, 30 октября 2014 г. В этот день в Киеве на ОАО "Киевводоканал" продемонстрировали процедуру поверки квартирных счетчиков, их техническое обслуживание и подготовку к проверке. Фото Владимира Гонтара / УНИАН

З 1 грудня мінімальна заробітна плата працівника водоканалу зросла до 14500 гривень. Нацкомісія переглянула також і зміну мінімальної зарплати та прожитковий мінімум, – пише видання. – Попередній січневий тариф порахували за зниженою вартістю електроенергії, що була у жовтні 2021 року – 2 гривні 78 копійок, тоді як нині водоканал платить 3 гривні 16 копійок кіловат за годину.

Складові тарифу після переобчислення Національною комісією:

Матеріальні витрати – 5,7%
Електроенергія – 28,9%
Заробітна плата – 40,9%
Податки – 2,5%
Інші затрати (охорона праці, послуги інших організацій) – 5,7%
Витрати на погашення кредиту Світового банку та виконання інвестпрограми – 19,6%
Податок на прибуток – 1,7%
Зняття невиконаної інвестпрограми – -5%

За словами Пісного, місячний фонд заробітної плати на підприємстві складає з податками 25 мільйонів при кількості 1406 працівників, зарплата співробітників складає більше 50% собівартості водопостачання та водовідведення.

Водночас CBN повідомляє, що у 2021-му «Дніпро-Кіровоград» зазнав кілька хвиль скорочень, які керівництво пояснювало оптимізацією чисельності персоналу з метою зменшення навантаження фонду оплати праці на тарифи. Загалом роботу втратили 46 робітників, ще троє фахівців пішли з інженерно-технічних посад.

Паралельно тривав інший процес, – пише видання. – У квітні 2021-го в компанії з’явилися дві керівні посади – заступник генерального директора з економічних питань і начальник служби будівництва та технічного нагляду. Першу обійняв близький до голови облради Сергія Шульги Олександр Пісний, другу — товариш ексголови ОДА Андрія Балоня Дмитро Бакаєв. У травні 2021-го – плюс ще одна посада з розряду керівних. Начальником відділу безпеки служби безпеки та охорони став колишній працівник прокуратури Віталій Вергелес. У липні створюються служба внутрішньої безпеки (її начальником перевели Вергелеса) і ще одна нова посада – провідний інженер служби внутрішньої безпеки, на яку прийняли Володимира Позняка.

Також повідомляється, що у грудні-лютому до штатного розпису обласного комунального підприємства додалися посади радника генерального директора, заступника начальника відділу реалізації послуг юридичним особам, провідного інженера служби внутрішньої безпеки, провідного інженера та провідного інженера-інспектора.

В лютому підприємство придбало смартфон Apple IPhone 11 128 Gb із захисним пакетом та поклейкою захисної плівки вартістю майже 23 тисячі гривень, телевізор Xiaomi Mi TV P1 43 майже за 24 тисячі гривень і презентаційну стійку Сharmount CT-FTVS-T11 за 17 тисяч гривень. Також ОКВП «Дніпро-Кіровоград» уклало договір оренди на авто Lexus RX 330, зазначають автори публікації.

Нагадаємо, з січня тарифи обласного підприємства на водопостачання та водовідведення склали 25,212 та 20,76 гривні за кубічний метр. Ціна кубометру для абонентів ОКВП «Дніпро-Кіровоград» зросла майже на півтори гривні, і склала, таким чином, 45,972 гривні. Напередодні подорожчання гендиректор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик заявив, що тариф у 2022-му має бути не меншим за 47 гривень.

Також повідомлялося, що, за версією слідства СБУ, місцеві підприємці розікрали близько 3 мільйонів державних коштів на підряді ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Замість сертифікованого обладнання, вони використовували неякісні системи невідомого походження, вважають у Службі.