Заборонений «Роскомнадзором» кропивницький сайт став однією з цілей нової кібератаки

Під чергову хвилю атак на українські веб-ресурси потрапило популярне кропивницьке інтернет-видання «Гречка».

За словами редакторки Анастасії Дзюбак, проблеми із сайтом помітили сьогодні, 22 лютого, близько 14:30. Працівники ресурсу не могли зайти в «адмінку», читачі не могли зайти на сайт.

Видавало 502 помилку. Ми звернулися до техпідтримки, нам підтвердили, що йде DDoS атака. Маємо захист CloudFlare, але цілком не рятує, тому час від часу сайт то видає помилку комусь, то показує новини за вчора, тобто збережену версію сайту, – сказала Дзюбак у коментарі сайту Весь Кіровоград. – Ми помітили, що аналогічні речі сьогодні відбуваються із сайтом ДСНС, і з іншими центральними сайтами. Вчора попереджали про кібератаку, тому ми не смикаємось, чекаємо, коли це пройде. Не тішимо себе ілюзіями, що це конкретно ми комусь так заважали, що нас DDoSять, думаємо, що могли просто попасти в якийсь перелік. Ми є в переліку сайтів, заборонених на території Росії. «Роскомнадзор» нам присилав про це лист рік-півтора тому, хотіли, щоб ми видалили матеріали. Ми цього не зробили, звичайно…

Російська федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) попередила кропивницький сайт «Гречка» про блокування доступу до нього для інтернет-користувачів з Росії в червні 2021-го. Ресурс пообіцяли внести до списку сайтів, які розповсюджують інформацію, заборонену в РФ через публікацію про вчителя Олександра Бившева з Орловської області Росії, який підтримував Україну і писав вірші про це. Через це чоловіка звинуватили в розпалювання ненависті і ворожнечі та публічних закликах до екстремістської діяльності

Про загрози кібератак 22 лютого на веб-сайти державного сектору, банківського сектору в зоні .ua вчора вдень повідомила Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA.

Також учора ввечері про потужну DDoS-атаку на українське інтернет-видання Цензор.НЕТ повідомив його головний редактор Юрій Бутусов.

15 лютого на українські банки, зокрема державні Приватбанк та Ощадбанк, інші державні сайти здійснили DDoS-атаку, яку міністр цифрової трансформації Михайло Федоров назвав «найбільшою в історії України». Ключовою метою представники влади назвали дестабілізацію в Україні та поширення паніки.

Вночі 14 січня хакери зламали кілька урядових сайтів, зокрема Міністерства освіти, Міністерства закордонних справ, порталу «Дія» тощо, та оприлюднили своє повідомлення трьома мовами – українською, російською та польською.

Нагадаємо, тема мінських домовленостей у російській інтерпретації, зокрема постійні звинувачення України в їхньому невиконанні, є однією з ключових у кремлівських дезінформаційних кампаніях. В перші тижні лютого пропагандисти все частіше говорили про угоди в контексті потенційного військового наступу Росії на Україну.

Також повідомлялося, що більшість повідомлень про фейкові мінування в Україні, через які зокрема в Кропивницькому в січні перевіряли низку торгових центрів, надіслано користувачами інтернету з території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.