СБУ повідомляє про навалу фейків, урядові сайти знову DDoSять

Український інформаційний простів стикнувся з новою хвилею фейків та вкидів. Завдання агресора – посіяти паніку, наше – зберігати спокій та не піддаватися на будь-які провокації.

Про це йдеться у зверненні, оприлюдненому управлінням СБУ в Кіровоградській області. У відомстві закликають громадян користуватися лише перевіреною інформацією із офіційних джерел та не поширювати чутки.

Скріншоти з Telegram-каналів
Скріншоти з Telegram-каналів

З’явилися масові повідомлення про нібито наказ Міністерства охорони здоров’я щодо евакуації лікарень у Києві, вивезення людей та обладнання у західні регіони нашої країни, – також сказано в тексті. – Поширюється і аналогічний «наказ» Міністерства освіти й науки, де серед іншого представлена неправда про мобілізацію студентів. Також розповсюджується дезінформація про українських військових, які нібито отримали СМС від росіян із «порадою» покинути зону ООС. Перелік «вкидів» можна продовжувати. Всі ці повідомлення – не просто фейк, а частина продуманої інформаційної війни проти України.

Кіберфахівці СБУ системно відслідковують інформаційне поле, фіксують фейки і вживають заходів, аби оперативно нейтралізовувати шкідливу діяльність проросійських пропагандистів, ботоферм та притягнути зловмисників до відповідальності, наголошують у Службі.

Сьогодні, 23 лютого, відбувається чергова атака на урядові портали та деякі ЗМІ України. Не відкриваються сайти Верховної Ради, Кабміну, МЗС, СБУ, Нацполіції, повідомляє українська служба BBC. Сайт міністерства оборони, на який було здійснено кібератаку минулого тижня, поки що працює. Також про атаки заявили деякі українські ЗМІ, наприклад, канал 24, зазначається в повідомленні.

Приблизно з 16.00 розпочалася чергова масова DDoS-атака на нашу державу. Маємо відповідні дані з низки банків, також спостерігаються проблеми із доступом до вебсайтів ВР (вже працює), КМУ та МЗС. Це пов’язано із перемикання трафіку на іншого провайдера для мінімізації шкоди від атаки, – цитує Telegram міністра цифрової інформації Михайла Федорова видання. – Портал та мобільний застосунок Дія успішно долають поточну атаку та продовжують працювати стабільно.

Нагадаємо, заборонене «Роскомнадзором» кропивницьке інтернет-видання «Гречка» стало однією з цілей нової кібератаки вчора, 22 лютого. Редакторка сайту Анастасія Дзюбак вважає, що видання є в переліку сайтів, заборонених на території Росії.

Світлина на головній – Telegram-канал «Березовый сок»