Адвокат: Позов нардепа до кіровоградських журналістів – безперспективний

Відомий кіровоградський адвокат Наталія Сюр не бачить судової перспективи для задоволення позову нардепа Олександра Горбунова до кіровоградського телеканалу TTV. Про це вона заявила журналістам після завершення першого засідання у справі, на яке ані сам позивач, ані його представники не з’явилися.

Нагадаємо, причиною депутатського звернення до Феміди став торішній новинний сюжет телерадіокомпанії TTV, в якому порушувалося питання розподілу державних грошей на ремонт кіровоградських вулиць. Було відзначено, що фінансування робіт по одній з найбільш проблемних, Андріївській, було знято, проте 10 з 25 мільйонів гривень субвенції пішло на 4 об’єкти в Парку Перемоги (Міському саду). Відомо, що в безпосередній близькості знаходяться земельні ділянки, що належать Олександру Горбунову, і розташований ресторан «Тиха гавань», яким зараз керує колишня дружина нардепа. Журналісти припустили, що обранець міг пролобіювати ремонт близьких йому ділянок.

Cюжет вийшов минулої осені, а в лютому поточного року Горбунов подав до суду, вимагаючи зокрема компенсації моральної шкоди в розмірі 100 тис. грн. Колектив телеканалу, за словами його керівника Оксани Васильєвої, вважає позов прямим тиском, спробою обмеження свободи слова, і навіть спробою знищення ЗМІ, з огляду на заявлену суму компенсації.

Перше засідання у справі мало відбутися в Ленінському районному суді Кіровограда сьогодні, 14 квітня. Позивач направив до суду клопотання про перенесення слухання на інший час через зайнятість на пленарному засіданні Ради, попросивши врахувати, що наступний тиждень – теж пленарний.

– Відповідно до вимог цивільно-процесуального Кодексу України, якщо наступного разу не з’явиться народний депутат, його неявка або не направлення до суду його повноважних представників буде підставою залишити його заяву без розгляду. Обгрунтування викладені в позовній заяві, що для народного депутата ці репортажі були такими значущими, завдали такої моральну шкоду – аж на 100 тисяч, тому незрозуміло, чому (він, – Весь Кіровоград) не направив представників, – зокрема, сказала Наталя Сюр, яка представляє інтереси телеканалу в процесі, спілкуючись з журналістами.

Нерозуміння ускладнюється тим, що, за словами юриста, такі представники в принципі існують, і з ними у неї минулого тижня навіть відбулася попередня зустріч.

– Був адвокат і один з помічників народного депутата, вони прийшли з’ясувати, чи можливо мирним шляхом врегулювати спір. Позиція каналу – не заперечуємо, дайте умови, ви ж зверталися з позовом. Запропонували кілька варіантів, або народний депутат Горбунов надасть відеоматеріал каналу, щоб той продемонстрував, або дасть письмовий текст для спростування. Будь ласка, ми готові. Але більш конкретних пропозицій не надійшло – ні відеоматеріалу, ні тексту. На зв’язок так ніхто і не вийшов, – також зазначила Сюр.

В цілому ж, на її думку, докази на обгрунтування позову не були надані, і в такій редакції, з цими доказами, судової перспективи для задоволення депутатського позову адвокат не бачить. Наступне засідання у справі призначено на 6 травня.