Вакциновані й відкриті: національний конкурс для шкіл з вакцинованими колективами

Матеріал оприлюднено в рамках партнерства сайту Весь Кіровоград, соціальної кампанії Твій сімейний лікар та Центру громадського здоров’я. Facebook-сторінка проєкту – за посиланням

PicsArt_05-27-10.47.50

Українські школи, у яких принаймні 80% колективу повністю вакциновані від COVID-19, зможуть виграти комп’ютери, гарнітури та роутери.

Такі умови національного конкурсу «Вакциновані й відкриті», оголошеного Міністерством охорони здоров’я спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та мережею магазинів гаджетів та аксесуарів «Цитрус».

Зокрема для шкіл, які відповідають умовам участі, передбачені:

3 суперпризи – набори з 10 комп’ютерів, 10 гарнітур та 10 роутерів для кожної школи-переможниці

15 мініпризів – набори з 10 гарнітур і роутера для кожної школи-переможниці

19 08 2021_website

Для участі в конкурсі будь-якому представнику школи потрібно зареєструвати школу онлайн за посиланням: cutt.ly/IQNTKQ3. Анкети прийматимуть до 23:59 29 вересня. Церемонія визначення й оголошення результатів відбудеться 3 жовтня 2021-го, та буде приурочена до Дня вчителя.

– В Україні очікується поширення штаму «Дельта» й зростання захворюваності на COVID-19. В областях, які перейдуть до жовтого, помаранчевого або червоного рівнів епідемічної безпеки, відкритися та працювати у звичайному режимі зможуть лише ті освітні заклади, в яких мінімум 80% персоналу будуть повністю вакциновані, — наголошує Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Вакцинація освітян від COVID-19 почалася у квітні серед тих, хто був залучений до проведення ЗНО-2021, а у травні — всіх охочих працівників сфери освіти. Наразі лише 35% освітян отримали перше щеплення від COVID-19. Це означає, що більшість шкіл та інших закладів освіти будуть змушені закритися з початком нової хвилі пандемії.

– Навчальний рік ось-ось почнеться. Усі зацікавлені у тому, щоб українські школи залишалися відкритими: діти, батьки, вчителі. Основна мета конкурсу, який ми розпочали сьогодні, — заохотити освітян в усій країні зробити це можливим, — говорить Мурат Шахін, Представник ЮНІСЕФ в Україні. — Я також закликаю кожного вчителя зробити щеплення від COVID-19. Я зробив щеплення — ми знаємо, що вакцини діють. Переконаймося, що навчання не перериватиметься, а наші школи — безпечні для кожної дитини».

Для того, щоб заохотити освітян вакцинуватися та захистити себе від COVID-19, стартує конкурс не просто для вакцинованих осіб, а для цілих колективів.

– Я переконаний, що головним здобутком для всіх вакцинованих працівників закладів освіти є здоров’я й безпека вчителів та учнів, а також можливість працювати офлайн. Сьогодні найкраща школа — це відкрита і безпечна школа. Для нас велика честь долучитися до кампанії з вакцинації від COVID-19 та мотивувати відповідальних освітян подарунками, — зазначив Вадим Лисюк, генеральний директор мережі «Цитрус».

Усі учасники конкурсу отримають сертифікати про участь, а також гарантовані призи за публікацію про конкурс у своїх соціальних мережах під хештегами #ВакцинованіВідкриті.

Детальні умови участі та реєстрація в конкурсі – за посиланням. Заплановано розширення аудиторії конкурсу, тож стежте за новинами на інформаційних сторінках організаторів. Якщо ви готові долучитися до призового фонду, напишіть нам mmelkova@unicef.org. Конкурс відбувається за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Довідково:

Вакцинація від COVID-19 — безпечний та ефективний спосіб захиститися від важкого перебігу COVID-19 та госпіталізації. Контактуючи з великою кількістю людей щодня, освітяни мають підвищений ризик заразитися COVID-19. Саме тому всі заклади освіти можуть організувати щеплення охочих працівників, запросивши мобільну бригаду з імунізації. Окрім того, освітяни можуть вакцинуватися у найближчому пункті чи центрі масової вакцинації. Відповіді експертів на запитання освітян про щеплення доступні у збірці Міністерства охорони здоров’я та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Нагадуємо, що із детальним алгоритмом запису освітян на вакцинацію від COVID-19 можна ознайомитися за посиланням