Вуличне радіо могли «замовити» конкуренти

Щойно з’явившись в обласному центрі Кіровоградщини, динаміки з музикою, оголошеннями та рекламою на зупинках громадського транспорту зустріли спротив місцевої інтернет-спільноти. Навіть електронну петицію до міськради за його заборону створили. Проте ця історія для «Вуличного радіо» не нова, бо конкуренція на рекламному ринку є скрізь – вважає Анна Бродська, співвласниця ТОВ «Голос Кропивницького», що реалізує формат у місті.

– Пересічні люди, які просто стоять на зупинках – їм цей проект подобається, – стверджує вона. – Коли ти стоїш на зупинці, якісь новини, музика – час швидше минає. Брали і інтерв’ю у людей, які стоять на зупинках, і відеоматеріали були. Ми самі ходили. В нас замовники, коли замовляють рекламу, просять відгуки людей, щоб зрозуміти, як це працює. Люди відгукуються дуже позитивно. Плюс кожні п’ятнадцять хвилин звучить: якщо у вас є зауваження чи пропозиції по роботі радіо – дзвоніть, звертайтеся. За весь час, що ми працюємо, нам жодного разу не подзвонили, не поскаржились на гучність, на те, що заважає. Це тільки пишеться у соцмережах. Так само, як і з петицією – голосують ті, хто постить, друзі друзів, і все.

Чи останній скандал, коли міський голова на апаратній нараді суворо заборонив виконувати на міських вулицях російський шансон. Як потім з’ясувалося – через рекламу концерту білоруського репера Серьоги в обласній філармонії, яку та ж і замовила на «Вуличному радіо».

– Але до міського голови донесли інформацію, що у нас шансон, – зазначає Бродська.

Головний поштовх цій хвилі, на її думку, цілком могли дати ті, кому проект складає конкуренцію на місцевому ринку. Це може бути схоже на правду хоча б тому, що як мінімум окремі критики, які висловлювалися з приводу в ЗМІ та у тих же соцмережах, мають прямі або опосередковані зв’язки зі структурами, що займаються рекламою, зокрема на ФМ-радіо, міських лайтбоксах та інших носіях. Саме у них гучномовці на зупинках можуть відібрати частину рекламодавців.

Тим більше, цей формат вже довів свою успішність, з 2010 року розповсюдившись з Тернополя на Чернівці, Хмельницький, Івано-Франківськ, Рівне. Електронні петиції зі схожим до нашої змістом писали зокрема й у Тернополі та Чернівцях. В одному з міст вона не набрала необхідних для розгляду 300 голосів, в обох «Вуличне радіо» досі працює.

Адже і там, і в нашому місті, виконує й інші функції, окрім носія рекламної інформації. Наприклад, співпрацює з комунальними та іншими службами, повідомляє, про відключення, хлорування, аварії чи природні небезпеки, і виконує, по суті, функції швидкого сповіщення замість ефірного радіо, що віджило. І яку далеко не для всіх і не завжди ефективно виконує інтернет.

– Якщо нам надають ролик, то протягом 10-15 хвилин ми його пускаємо. Був випадок, на новорічні свята, ми тільки відкрилися, у центрі міста загубилася маленька дитина, 3 роки. Нам подзвонили, сказали, як хлопчик вдягнений, як його звуть, ми запустили оголошення в ротацію. Хлопчика незабаром знайшли, нам подзвонили, подякували… Ми за те, щоб нас інформували. Ми відкриті для пропозицій, завжди готові слухати, реагувати – наголошує Анна Бродська.

З її дозволу розміщуємо номер телефону, за яким можна звернутися з пропозиціями та зауваженнями щодо роботи «Вуличного радіо» у Кропивницькому – (0522)278076.