Далі в ліс: хто побудується біля Солдатських ставків?

Колишні і теперішні посадовці міської ради, фірми і люди, близькі до колишнього народного депутата і кандидата в мери Кіровограда, аграрні і нафтові бізнесмени – далеко не повний перелік можливих власників земельних ділянок біля кромки лісу і берегової лінії Солдатських ставків.

Знову звернути свою увагу на місцевість, яка вважається однією з традиційних зон відпочинку городян, але поступово перетворюється на чергове «царське село», нас змусили недавні повідомлення натураліста і громадського активіста Юрія Вовкотруба.

Все, що навколо сосен, встигли поділити під будівництво будинків … Є тільки початок розмітки ділянок і підготовка до будівництва. А від ставка прокопали великий канал і викопали 2 нових водойми. Копали недавно, – написав він 7 червня в соціальній мережі «Фейсбук», супроводивши запис зображеннями з електронної карти Госгеокадастра України.

Користуючись даними відкритих джерел, ми спробували з’ясувати, кому належать ці ділянки. «Простих смертних» серед власників практично не виявлено.

Служили й служать

П’ять з перевірених нами кадастрових номерів, в середньому – по 10 класичних «соток», цілком очікувано виявилися закріпленими за повними тезками і однофамільцями теперішніх та колишніх посадовців міської ради і виконкому.

Так, право приватної власності на ділянку з номером 3510100000:02:002:0157 по провулку Азовському належить Ірині Михайлівні Жарової – людина з таким же прізвищем, ім’ям та по батькові, працює головним спеціалістом відділу планування та забудови управління містобудування і архітектури Кіровоградської міської ради. І навіть є секретарем містобудівної ради. На сайті Мін’юсту є запис про початок проведення в її відношенні люстраційної перевірки від 19 квітня поточного року. Але поки немає результатів цієї перевірки.

Тут же неподлік ділянка з кадастровим номером 3510100000:02:002:0207, яка, згідно даним реєстру, належить Олександру Володимировичу Горбатенко. Так само звуть сина колишнього директора міського департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку, в минулому – активного члена КПУ Володимира Горбатенко. Згідно з даними сайту youcontrol.com.ua, Володимир і Олександр Горбатенко також є засновниками компанії «Кіровоград авто тур», крім того, і батько, і син були свого часу помічниками народного депутата від компартії Євгенія Мармазова. Також у відкритих джерелах є дані про зареєстроване у 2008 році агентстві нерухомості «Новий дім-груп», як керівник якого зазначено той же Олександр Володимирович Горбатенко. Нагадаємо, з 2006-го по 2010 рік міська рада Кіровограда очолював комуніст Володимир Пузаков, за якого нарізка зелених зон міста на приватні маєтки досягла страшних масштабів.

Ще одним шматком землі з адресою на Азовському провулку, кадастровий номер – 3510100000:02:009:0093, згідно з даними реєстру, володіє Валерій Іванович Челядінов. Так само звали першого заступника директора міського департаменту ЖКГ в тій же пузаковской каденції з цілком скандальною репутацією. Так, в 2006-му, коли Челядінов керував одним з теплогенеруючих підприємств Кіровограда, що належить підприємству КРАЗ зіткнувся в місті з приватними «Жигулями» – колеги писали тоді, що відомча вантажівка в вихідний день віз відсів до приватного домоволодіння на Балці. Також писали, що саме туди відвезли свого часу гранітні бордюри з проспекту Комуністичного, які в ході реконструкції чогось замінили на бетонні…

А ось одразу дві ділянки по сусідству – з номерами 3510100000:02:009:0075 та 3510100000:02:009:0076 загальною площею 0,22 га – під будинок і сад, відповідно до цільового призначення, за даними реєстру, належать Дмитру Олександровичу Дем’яненко. Кіровоградським журналістам відомий його однофамілець Олег Дем’яненко – колишній керівник Аварійно-диспетчерської служби, який нещодавно залишив посаду після гучного скандалу зі звинуваченнями в розтраті і розкраданнях. Цікава деталь: у відкритих базах даних можна знайти відомості про «Житлово-будівельний кооператив Кіровоград еліт-груп», зареєстрованому в квартирі на Гоголя. Керівником, підписантом і одним із засновників значиться Оксана Набок, серед співзасновників – Дмитро Олександрович Дем’яненко і ще одна жінка з таким же прізвищем. Може, просто співпало, але в 2007 році, після першого великого земельного дерибану в Кіровограді, Блок Юлії Тимошенко позбавив повноважень шістьох своїх висуванців в міському і одному з районних рад обласного центру, серед них – той же Олег Дем’яненко і Анатолій Набок. Крім того, як повний тезка господаря двох ділянок на Солдатських ставках і учасника елітного кооперативу Дмитро Олександрович Дем’яненко, так і повний тезка екс-депутата Олега Григоровича Дем’яненко, займаються або займалися одним і тим же видом бізнесу. У всякому разі, у відкритих джерелах можна знайти згадки про двох людей з такими ж іменами, по батькові та прізвищами – суб’єктах підприємницької діяльності, що надають чи надавали в Кіровограді послуги шиномонтажу.

В одні руки?

Цілих 12 ділянок з числа зазначених в повідомленні Вовкотруба мають всі ознаки, так би мовити, консолідованого пакета. Тобто можуть мати загального реального власника або власників з одним добре відомим прізвищем.

Наприклад, близько 0,7 га, сім кадастрових номерів – 3510100000:02:009:0060, 3510100000:02:009:0062, 3510100000:02:009:0064, 3510100000:02:009:0066, 3510100000:02:009:0067, 3510100000:02:009:0068, 3510100000:02:009:0070, згідно з даними електронних сервісів держреєстру, належать одній і тій же юридичній особі. А саме – приватному підприємству «Домініон-Зембуд», зареєстрованому в Кіровограді за адресою: 25015, Олександрійське шосе, 1. Серед його засновників у відкритій базі сайту youcontrol.com.ua значиться київська фірма «Компанія з управління активами «Формула-Інвест», а кінцевими бенефіціарними власниками, тобто одержувачами прибутку – Андрій Олександрович і Людмила Анатоліївна Табалова.

За деякими з цих ділянок в базі електронних сервісів збереглися сліди перепродажних ланцюжків, перевіреного способу легалізації прав власності на землю. Часто міськради – не тільки в Кіровограді – ріжуть її на безкоштовні клапті, на які згідно із законом можуть претендувати всі громадяни, і роздають. Але не простим, а підставним – чиїмось родичам, кумам, підлеглим і т.п. Пізніше ділянки на папері багаторазово перекуповуються, реальний власник відкрито з’являється в самому кінці «черги», коли будь-які питання про обставини початкового відчуження землі неминуче впираються в абсолютну законність останніх угод з нею. Це як приклад типової схеми.

Так ось, один із згаданих вище семи номерів в кінці жовтня 2014 року став зареєстрованою власністю якоїсь Ольги Прищепенко, ще один через десять днів був зареєстрований на Лалу Вікторівну Куцівську. Людина з такими ж ім’ям, прізвищем та по батькові, нібито співзасновник «Кіровоградоптсервіс» і «Центр-Готелю», вже потрапляла в поле зору місцевих ЗМІ. Писали, що співзасновником «Кіровоградоптсервіс» свого часу була Людмила Табалова, мати колишнього народного депутата і кандидата в мери, а пізніше її частка нібито була переоформлена на директора фірми Олега Осадчого. Що до «Центр-Готелю», то це добре відомий кіровоградцям і гостям міста готель «Київ». Сьогодні підприємство платить місту 7 копійок за оренду квадратного метра комерційної нерухомості в самому центрі міста. Менше ніж через півроку обидві ділянки опинилися у власності «Домініону».

Сім ділянок «Домініон-ЗЕМБУД» – одні з небагатьох, за якими електронні сервіси містять дані про дати державної реєстрації прав власності. Офіційно оформлені на фірму Табалова всі вони були в лютому 2015 року, право власності реєструвала кіровоградський нотаріус Галина Матковська. Це був час бродіння в обезголовленій після відставки Олександра Саінсуса міській раді Кіровограда. Одним із заступників відсутнього міського голови в цей смутний період якийсь час був Олексій Олійник, якого пов’язують з Андрієм Табаловим.

Ми ще зупинимося на датах деяких інших дій з ділянками біля Солдатських ставків, які відбувалися в 2009 році, коли той же Андрій Табалов засідав на чолі земельної комісії міськради, а його дядько Сергій був заступником вже згадуваного міського голови Пузакова. Поки ж повернемося до інших ділянок в провулку Азовському, щодо яких є приводи припускати придбання афілійованими з сім’єю Табалових структурами.

Отже. Кадастровий номер 3510100000:02:009:0059. Власник, згідно з даними електронних сервісів – ТОВ «Терра-Плас», зареєстроване за добре відомою кіровоградцям адресою: Глінки, 3. Одним із засновників і єдиним вигодонабувачем, згідно з даними бази youcontrol.com.ua, є Віктор Леонідович Гоян. Свого часу його повний тезка був помічником народного депутата 7 скликання Андрія Табалова. За даними з відкритих джерел, людина з такими ж прізвищем, ім’ям та по батькові був або є керівником фірми «Житній урожай», зареєстрованої там же, на Глінки, 3, а також бенефіціарним власником «Хмельницької маслосирбази». Відповідно до опублікованого в мережі протоколу загальних зборів акціонерів ПАТ «Кіровоградський хлібозавод» від 15 квітня 2013 року, Віктор Леонідович Гоян був обраний до складу наглядової ради підприємства терміном на 3 роки.

Серед засновників «Хмельницької маслосирбази» – також Микола Володимирович Паученко, людина з такими ж ім’ям, по батькові та прізвищем, згідно з даними, знайденим в мережі Інтернет, є або був також співзасновником і кінцевим бенефіціарним власником фірми «Трейдкомконсалт», «Черкаського комбінату хлібопродуктів» та компанії «Міколаївхліб» – разом з Людмилою Анатоліївною Табаловою і Віталієм Юрійовичем Хомутинником. Так само звуть народного депутата, екс-регіонала з групи «Відродження», про спільний бізнес якого з сім’єю Табалова кілька років тому багато писали і говорили в ЗМІ.

Повернемося до кіровоградських ставків і землі навколо них, біля кромки лісу. Кадастровий номер 3510100000:02:009:0069 – згідно з даними електронних сервісів, ділянка належить Євгену Григоровичу Садовенко. Його повного тезку на тих ж квітневих зборах три роки тому обирали до наглядової ради «Кіровоградського хлібозаводу». На ресурсі stockworld.com.ua розміщена інформація про те, що на посаді голови наглядової ради сільськогосподарського акціонерного товариства «Надія», зареєстрованого в Великій Северинці, Андрія Олександровича Табалова в 2012 році змінив Євген Григорович Садовенко. Останній до цього обіймав посаду директора ТОВ «Формула ТТГ». У деяких базах людина, яку звуть так само, значиться як директор ТОВ «Аграрна компанія «Формула-Агро».

Далі кадастровий номер 3510100000:02:002:0158. Власник, згідно довідкової інформації в електронній базі карти держреєстру, – Роман Вікторович Сидорченко. За даними бази youcontrol.com.ua, його повний тезка – керівник і співзасновник компанії «Кіровоград-Хліб-2000», зареєстрованої на Аерофлотської, 13. Сайт uabiz.org, в свою чергу, називає іншу адресу реєстрації підприємства – та же Глінки, 3.

Нарешті, дві ділянки з номерами 3510100000:02:009:0073 та 3510100000:02:009:0074. За даними сервісів держреєстру, вони обидва належать Миколі Григоровичу Плохотниченко. У базі даних одного з довідкових сайтів людина, яку звуть так само, значиться як керівник ТОВ «Метіз і К», зареєстрованого в Кіровограді, на Інтернаціональній, 51. У відкритому доступі знаходиться текст рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду, який задовольнив позов обласної податкової до фірми з таким же номером ЄДРПОУ та адресою. У листопаді 2012 року суд ліквідував юридичну особу. У той же час в базі youcontrol.com.ua є інформація про існування підприємства з такою ж назвою і номером ЄДРПОУ, але зареєстрованого за іншою адресою. Керівником значиться Любов Андріївна Заруба з Олександрійського району. У тій же базі є також дані підприємства «Агро-центр «Велес» з адресою в Новоархангельському районі, керівником якого значиться Василь Андрійович Кривий, а одним із співзасновників – знову ж таки, Любов Андріївна Заруба. Той же або інший Василь Андрійович Кривий, член політичної партії «Наш край», за даними ЦВК, балотувався в Новоархангельський районний рада на торішніх виборах, але не пройшов. Найбільш помітним лідером цієї політичної сили на Кіровоградщині, нагадаємо, є той же Андрій Табалов, перший номер «Нашого краю» на виборах в Кіровоградську міськраду і кандидат на посаду міського голови обласного центру від партії…

Безумовно, виявлені нами збіги в назвах підприємств та повних іменах людей здебільшого в межах одного міста дуже середніх розмірів теоретично можуть виявитися випадковими. Ми працювали виключно з даними джерел, що знаходяться у відкритому доступі. Як би там не було, щиро хочеться порадіти за щасливих громадян, в такий непростий для всіх час все-таки знаходить можливості купувати землю в хороших місцях, будуватися, рити штучні водойми – ось по-хорошому просто позаздрити. Шкода тільки, що місця ці ще недавно були зонами загального і безкоштовного відпочинку всіх інших кіровоградців …

Далі буде.