За що зампрокурора звільнили?

«Україна-Центр»

Уже колишнього заступника прокурора Кіровоградщини Олексія Варакина звільнили з посади за грубе порушення правил прокурорської етики. Таке рішення прийняла Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія ГПУ.

09_prokuror

Це сталося ще в середині вересня, але інформація про звільнення просочилася в місцеву пресу тільки зараз, майже через два місяці. За нашою інформацією, екс-чиновник робить спроби відновитися на посаді через суд. Тим часом триває судовий процес про спробу дачі хабара, в якому обвинуваченим є він сам. І поки процес триває, звільнити його «по статті» не можна – очевидно, саме тому комісією було прийняте саме таке розпливчасте формулювання.

Нагадаємо, СБУ спільно з Генпрокуратурою затримали Олексія Варакина в кінці січня. Його підозрюють у дачі хабара в 1000 доларів військовому прокурору Кіровоградського гарнізону в інтересах підприємця, який незаконно орендує землю Міноборони в обласному центрі. Мова, як нам вдалося з’ясувати тоді по гарячих слідах, йде про територію, на якій знаходиться оборонне підприємство «Кіровоградський ремонтний завод» (колишній АРЗ), за адресою: вул. Добровольського, 2. Свого часу, на вильоті каденції «червоного» мера Володимира Пузакова, земля була незаконно виведена Кіровоградською міськрадою в комунальну власність і роздана в оренду бізнес-структурам.

Рішення про зміну власника ділянки, про яку йде мова, у військовій прокуратурі визнали незаконним і домоглися його скасування. Залишалося скасувати договір оренди. Орендаря, яким, згідно з даними держреєстру, є людина абсолютно стороння (або підставна?), в обласному господарському суді представляли аж два приватних адвоката. Суд військовій прокуратурі відмовив, і за те, щоб це рішення не оскаржувалося у вищих інстанціях, нібито і пропонувалася хабар.

Пізніше Печерський суд столиці в особі Олесі Батрин, врахувавши зокрема, дослівно, «позитивні характеристики з місця роботи, сусідів за місцем проживання, наявність на утриманні малолітньої дитини» та інші обставини, вирішив, що заступник прокурора може бути звільнений з-під варти за 32 тисячі гривень, або 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це нижній поріг суми застави, передбачений для підозрюваних у скоєнні особливо тяжкого злочину Кримінально-процесуальним кодексом.

А ще ця сума менша від тієї, що була вилучена під час затримання у підозрюваного. Навесні справа перебувала ще на стадії досудового розслідування, про це в ексклюзивному коментарі «УЦ» в кінці березня повідомив генеральний прокурор України.

– Я абсолютно переконаний, що до травня-червня справу буде в суді… Я б дуже хотів очікувати справедливої ​​оцінки хабарництва, – зокрема, сказав Луценко.

Як зараз стверджують наші джерела, справа дійсно давно в суді. Тільки на якій стадії і навіть в якому саме – стверджувати не беруться. Мовляв, там його багато «футболили», були самовідводи суддів та інші речі, традиційні для всіх процесів, пов’язаних зі звинуваченнями українських держчиновників в корупційні правопорушення. Тим більше – керівника обласного рівня, дружина якого працює в судовій системі. Так що робити прогнози про те, що буде раніше і з більшою ймовірністю – вирок у кримінальній справі або відновлення на посаді з належними компенсаційними виплатами – навряд чи хто візьметься.