Костянтин Яриніч: «Не бачу протиріч між християнським та українським»

Компромісними варіантами нової назви Кіровограда можуть стати, в тому числі, Єлисавет або Свято-Єлисавет, – вважає Костянтин Яриніч, народний депутат України від БПП «Солідарність».

Про це він повідомив Весь Кіровоград у ексклюзивному інтерв’ю, коментуючи запит від ініціативної групи «За Єлисаветград» щодо ситуації з ходом перейменування міста, що надійшов на його ім’я. На думку Яриніча, Верховна Рада навряд чи готова сьогодні підтримати історичну назву, за яку віддали голоси більшість учасників опитування, організованого міською радою минулого скликання.

– Було багато консультацій з цього приводу, багато сумнівів з приводу політичної ситуації, зв’язків, які знаходять політики, знову ж таки, з російською імператрицею Єлизаветою, – пояснює нардеп. – Ми повинні зараз знайти консолідовану позицію між усіма зацікавленими сторонами, усіма жителями Кіровограда. Але все-таки, я повинен представляти думку більшості городян. У нас більшість – за Єлисаветград, ці люди хочуть в подальшому бачити зв’язок між назвою міста і його історичним корінням. Можливо, Єлисавет, або Свято-Єлисавет, ці варіанти називаються зараз. Тоді питання зв’язку з імператрицею знімається, як і інші суперечності. Наприклад, я не бачу протиріч між християнським та українським. Зіштовхувати людей на цьому грунті, щонайменше, некоректно.

Яриніч також прокоментував повідомлення про новий етап міських громадських слухань, призначених у Кіровограді на 10 березня, і пролив світло на майбутню долю постанови про перейменування міста на Інгульськ, вже внесеної до порядку денного українського парламенту профільним комітетом.

– Ми не хочемо, щоб нас перейменовував Київ. Якщо ми зараз не проведемо громадські слухання, логічно, якщо ім’я місту буде дано саме там. І знову ми будемо обурюватися. Зараз потрібно один одного спокійно вислухати, не входить ні в яку конфронтацію, провести громадські слухання, і винести єдине рішення на сесію міської ради. А міська рада, не ховаючи голову в пісок, прийме це рішення. З огляду на те, що депутати у нас новообрані, ми можемо їм довіряти. Щойно люди їм делегували повноваження представляти інтереси громади. Те, що буде прийнято більшістю голосів, я буду зобов’язаний представляти в Києві, як народний депутат, як представник міста Кіровограда, майже 40% жителів якого за мене проголосувало. Після цього буде, знову ж таки, засідання комітету, напевно, консультації з інститутом національної пам’яті, і питання буде виноситися на сесію (Верховної Ради, – авт.). Але перед цим буде ще одна сесія, на якій по Інгульську теж має бути ухвалено якесь рішення. Я впевнений в тому, що воно не буде прийнято, у мене є багато аргументів проти цієї назви. Якщо у нас буде вже рішення міської ради, я думаю, доречно його буде озвучити при голосуванні за Інгульськ. Зі свого боку, я докладу всіх зусиль до того, щоб наше місто не називався Інгульськом, – запевнив Яриніч.

Фото – Facebook