Кіровоградська міськрада знову визначатиметься з перейменуванням

На порядку денному сесії Кіровоградської міської ради, яка запланована на 7 червня, стоятиме низка питань, яки стосуються перейменування обласного центру в рамках декомунізації. Про це йдеться у листі міського голови Андрія Райковича до Верховної Ради.

У листі, датованому 10 травня і адресованому голові парламентського Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергію Власенку, йдеться, зокрема, про наступне, цитуємо:

– До мене, як міського голови Кіровограда, звертаються численні представники громадських організацій міста, громадських активістів і частина депутатів міської ради з вимогою вплинути на процес перейменування Кіровограда. В тому числі, вони апелюють до результатів соціологічного опитування, проведеного 6-11 квітня 2016 року Київським міжнародним інститутом соціології та групою «Рейтинг», за даними якого більшість населення міста не підтримує рекомендацію Комітету перейменувати місто Кіровоград в Кропивницький. Громадськість міста вимагає, щоб нинішній склад депутатів міської ради висловив свою позицію з приводу назви міста і захистив інтереси своїх виборців. З огляду на те, що депутати Кіровоградської міської ради на найближчому пленарному засіданні планують розглянути дане питання, прошу вас відстрочити розгляд постанови про перейменування міста Кіровограда до остаточного формування думки територіальної громади міста з цього питання шляхом прийняття рішення міською радою.

Нагадаємо, саме Комітет на чолі з Власенком раніше направляв до сесійної зали Ради проекти постанов про перейменування Кіровограда спочатку на Інгульск, а потім на Кропивницький. Копія листа від мера спрямована також спікерові парламенту Андрію Парубію.

Також на черговому засіданні сесії міськради, вочевидь, будуть розглянуті запити народного депутата Костянтина Яриніча – відповідні проекти рішень нещодавно з’явилися на сайті мерії. Нардеп, обраний у мажоритарному окрузі саме на теріторії обласного центру просить міських депутатів визначитись із тим, чи згодні вони зі згаданим рішенням парламентського Комітету про Кропивницький, і чи підтримують вони якийсь з інших законопроектів про перейменування Кіровограда – на Свято-Єлисавет та Єлисаветград, які також зареєстровані у Раді.

– У нас (у парламенті, – Весь Кіровоград) постійно виносяться в зал різні постанови про перейменування Кіровограда, я говорю, що тут, на місці, щось відбувається, а на ділі не відбувається нічого. Мій «меседж» для депутатів міської ради: треба розглянути це питання, щоб ми знову не говорили «так, ми займаємося», при цьому нічого не роблячи. Щоб міська рада чітко сформулювала свою позицію. Якщо її немає, вибачте, тоді Комітет (Ради, – Весь Кіровоград) повинен перейменовувати Кіровоград. Раз ми не можемо. Я залишаюся при своїй думці про те, що історична назва має бути збережена, яка з них – це питання. Для цього і повинні депутати міської ради проявити свідомість, можливо, поговорити зі своїми виборцями, і принести в зал чітку позицію. Залишитися Кіровоградом ми не можемо – є закон, і його треба виконувати. Надавати пропозиції – ми можемо і повинні, – зокрема сказав Яриніч у коментарі нашому сайту.

Нагадаємо, Верховна Рада вчергове могла розглянути питання перейменування Кіровограда у четвер, 12 травня, але не зробила цього.

Також нагадаємо, що у парламенті зареєстрований законопроект №4240 який передбачає, що рішення про перейменування міст обласного значення, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму приймаються шляхом проведення місцевого референдуму. Одним з подавачів законопроекту є Костянтин Яриніч.