Кіровоградська облрада та євротранш, який швидко скінчився

Валерій Кальченко. Фото – КОДТРК

В кінці минулого тижня на сайті обласної ради з’явилося коротке повідомлення про виділення майже 7 млн. грн. обласних та районних грошей на фінансування спільного проекту з Європейським Союзом. Логічне питання про те, чому знадобились ці немалі кошти через півроку після його старту, на якому значна сума поступила від європейських партнерів, навіть не піднімається.

А воно, між тим, тягне за собою декілька інших, поки без відповідей. Докладніше про це – трохи нижче. Ось текст повідомлення, дослівно:

«25 березня на пленарному засіданні четвертої сесії Кіровоградської обласної ради сьомого скликання прийнято рішення про співфінансування з обласного бюджету проекту “Побудуємо майбутнє разом!”, що складає 6366 тис. грн. Подібне рішення про співфінансування проекту в сумі 500 тис.грн. прийняла також Новгородківська селищна рада.

Довідково: внесок Європейського Союзу складає 640 тис.євро (близько 17 млн.грн).

Прес-служба проекту»

Щоб було зрозуміло, про що мова: минулого року розпочалася реконструкція старого занедбаного гуртожитку місцевого ПТУ, щоб заселити туди вимушених переселенців зі сходу. Про це йде мова в сюжеті каналу Кіровоград, який з’явився в ефірі наприкінці серпня. Зазначається також, що відновлене помешкання зможе вмістити півтори сотні сімей переселенців (біля півтисячі осіб). У будівлі планувалося зробити повністю нову покрівлю з металочерепиці, поставити нові вікна та двері, замінити поли, утеплити стіни, замінити електропроводку, встановити нову сантехніку та меблі. В першому поверсі має розміститися перукарня та майстерня з ремонту взуття та одягу. Проект також передбачає відновлення місцевого дитячого садку.

Проект реконструкції гуртожитку під потреби переселенців розробили волонтери і надіслали на розгляд європейців. Ті його підтримали, а відповідальність за виконання була покладена на обласну раду.

Головою якої є Олександр Чорноіваненко, голова місцевої «Батьківщини». Керівник проекту, екс-нардеп від тієї ж партії Валерій Кальченко, сьогодні – депутат облради, тоді відзначав на камеру: згадана сума фінансування з ЄС розділена на три виплати, і перша – основна, вже отримана.
 
– Якщо ми прозвітуємо, а це складна процедура, з аудитом, ми потім даємо заявку на іншу частину, це 150 тисяч євро, – пояснював Кальченко.

На сторінці проекту на сайті обласної ради вказано, що підготовчі та будівельні роботи розпочато в жовтні. Тож сьогодні, коли з цієї дати ще не минуло і півроку, його керівникам знову знадобилися ще майже сім мільйонів гривень. Це більше, ніж 200 тисяч євро(!).

Чи відчиталися вони за перший транш, чи пройдено обіцяний євроаудит? Чи отримали другий? Скільки взагалі був той перший транш, «основна частина», що так швидко скінчилася? На ці питання – принаймні публічно, відповідальні особи, вибачте за тавтологію, поки не відповідали.