Кіровоградщину презентують в стилі «стімпанк»

Біля півсотні фотохудожників з десятка міст різних регіонів України наприкінці минулого тижня зібралися на пленер біля берегів Південного Бугу на Кіровоградщині. Голова національної мистецької спілки назвав захід «проблиском майбутнього миру».

Художня зйомка проходила на відкритому повітрі біля Гайворону, зокрема на тлі мало не єдиного в Україні паровозу на ходу та єдиної діючої вузькоколійної залізниці. До роботи митців залучилися моделі з фотоклубу «Колаж» у костюмах в популярному стилі «стімпанк». Працювали у п’ятницю, суботу та неділю, в обласному центрі та на виїзді.
 
Голова національної спілки фотохудожників Едуард Странадко, спілкуючись з місцевими журналістами зазначив, що пленери в наш час – рідкість.

– Зараз іде війна, і я дуже вдячний, що знайшли таке світле віконце, проблиск майбутнього миру. Він народився в Кіровограді. Я із Києва, а Київ зараз – майже прифронтове місто, таке сумне… Наш офіс знаходиться поруч з вокзалом, постійно від’їжджають на війну люди, в АТО, це такий щемний момент. Життя триває все одно, війна закінчиться, буде мир, ми переможемо, я так думаю, і подібний пленер для нас – такий спосіб показати Кіровоградщину з іншого боку, – зокрема зазначив митець.

За словами Олега Шрамка, керівника обласної спілки, проведення заходу стало можливим в тому числі завдяки підтримці обласної та районної влад.

– Ми звернулись за допомогою та підтримкою до губернатора і обласного департаменту культури. Вони підтримали нас в цій справі, допомогли. В Гайвороні місцева влада також підтримала. Один з задумів – показати Кіровоград і наші окраїни іншим регіонам. В першу чергу – фотографам, а вони в свою чергу, вже через свої фотографії – іншим людям, – пояснює Шрамко.

Згаданий вище очільник Кіровоградщини, Сергій Кузьменко, у своєму коментарі для нашого сайту також загострив увагу на іміджевому аспекті залучення до регіону мистецьких ініціатив національного рівня:

– Вважаю, Кіровоградщина має усе для того, щоб приваблювати туристів з інших областей. більше того, ми маємо те, чого немає в інших. Як от таж вузькоколійна залізниця, де й пройшов пленер. Маємо намір тепер організувати виставку зі світлин, бо, упевнений, що не тільки гості, а й самі кіровоградці не знають усіх цікавих і красивих місць своєї малої Батьківщини. Маю великі сподівання, що область на фотографіях майстрів «роз’їдеться» по всій Україні. Ми раді всім.

Фотовиставка за результатами зйомок має бути підготована протягом місяця, і, за припущенням Шрамка, може бути продемонстрована на вулицях міста під час заходів до чергового свята. Є й задум створення за її матеріалами фотоальбому для популяризації Кіровоградщини – не документального, видового, а саме художнього.

Про те, кого сьогодні офіційно приймають до лав українських фотохудожників, і чому купити пристойну камеру ще не значить стати фотографом, Едуард Странадко та Олег Шрамко розповідатимуть сьогодні о 21:00 в студії «Кіровоградського інтернет-телебачення» (КІТ). Трансляцію можна буде переглянути за цим посиланням.