Нардеп відмовився від міністерства на користь Кіровограда

Народний депутат Костянтин Яриніч, обраний по „мажоритарці” у Кіровограді, відмовився від пропозиції очолити міністерство охорони здоров’я. Про це він повідомив сайту Весь Кіровоград у ексклюзивному коментарі. 

– Мою кандидатуру вносив Президент України на фракції (партії БПП „Солідарність”, – Весь Кіровоград), але я відмовився, – зокрема зазначив нардеп. – Якщо я піду в міністерство, ми втрачаємо депутата, який представляє Кіровоград, по-перше. По-друге, зараз дуже складно щось реформувати в міністерстві і за допомогою міністерства, тому що немає фінансування під ці цілі. Я думаю, це питання вже 2017 року, коли ми доб’ємося виділення такого фінансування, в тому числі, за допомогою того ж Гройсмана. Яценюк не розумів, що реформу соціальної сфери потрібно починати з медицини. Гройсман це розуміє, і, я впевнений, фінансування буде покращено. Більш того, навіть якщо зараз якийсь час не буде міністра, я нічого страшного в цьому не бачу. Міністерство продовжує працювати, там залишилися всі, хто вів реформу, хто намагався щось зробити і з міжнародних закупівель медикаментів, і по автономізації лікувальних установ, і за окремими напрямами – по законопроектах, що стосуються трансплантології, психіатричної допомоги, туберкульозу, все це робилося і продовжує робитися міністерством.

 

Нагадаємо, склад нового уряду на чолі з Володимиром Гройсманом було затверджено з вакантною посадою голови МОЗ. Наразі зокрема й у профільному парламентському Комітеті, членом якого є Костянтин Яриніч, розглядається декілька кандидатур, серед яких – діючий заступник міністра Віктор Шафранський, можливе призначення якого на вакантну посаду кіровоградський нардеп вважає логічним кроком.

 

В свою чергу, пілотний проект з реформування медичної сфери у рамках Кіровоградської області, який тримав підтримку вже колишнього міністра Сандро Квіташвілі, буде продовжено.

 

– Ми все-таки спираємося на місцеву владу в проведенні пілотного проекту, і це проект не міністра, а під егідою міністерства охорони здоров’я, – зазначає Яриніч, один з ідеологів починання. – Тому нічого не змінюється. Якщо залишається зацікавленість губернатора, голови обласної ради та районних адміністрацій, головних лікарів в цьому проекті, то він рухається. Зараз ми надамо дорожню карту покрокового руху, що буде робитися за чим, коли почнеться автономізація лікувальних закладів. Після того, як ми на медичної колегії облдержадміністрації приймемо це за основу, ми зможемо рухатися відповідно до цього плану. У будь-якому випадку починаємо з перекладу лікувальних установ в господарсько-правову форму підприємств, це може зайняти займе півтора-два місяці. Це велика економічна свобода, велика відповідальність головних лікарів, і навантаження абсолютно інша. Міністерство, тим часом, робить все для того, щоб з’явилися затверджені стандарти і протоколи лікування, механізм калькуляції медичної послуги. У четвер на розгляд парламенту в першому читанні як раз виносяться законопроекти, які стосуються реформування охорони здоров’я. Це говорить про те, що ми в будь-якому випадку рухаємося в цьому напрямку, і не в розріз з міністерським або комітетських баченням розвитку галузі. Ми можемо набагато швидше, ніж вся країна, це почати робити. Так, коли є вже прийнятий закон, всім стає зрозуміло, що так можна, що саме так правильно. Але я, як член Комітету, як людина зсередини, і так розумію, що це буде зроблено, можливо, через півроку. Навіщо нам чекати півроку? Ми це зробимо раніше, і наші напрацювання покажуть всій Україні, що це правильний шлях. Ми завжди їздимо у кого-то дивитися, запитувати, переймати досвід. Пілотний проект реформування охорони здоров’я на Кіровоградщині – наша можливість зробити так, щоб за досвідом їздили до нас.

 

Хід підготовки до старту регіональної реформи обговорювався в Кіровограді позаминулого тижня за участі Квіташвілі та колишнього міністра охорони здоров’я Грузії, автора тамтешніх змін у галузі Сандро Урушадзе. Тоді ж з’явилися повідомлення по те, що вже у поточному місяці в обласному центрі має запрацювати прийомна комісія щойно створеного місцевого інституту Донецького державного медичного університету ім. Гончара.