Нардеп з помсти знищує кіровоградський телеканал?

Якщо ЗМІ не вдається закрити рота, їх намагаються знищити – такий висновок можна зробити з ситуації навколо судового позову до кіровоградського телеканалу TTV, поданого народним депутатом  Олександром Горбуновим («Народний фронт»). Зокрема, нардеп вимагає стягнення моральної шкоди у 100 тисяч гривень.

За словами директора телеканалу Оксани Васильєвої, колектив вважає позов прямим тиском і намаганням обмеження свободи слова. Крім того, зважаючи на економічну ситуацію в країні, заявлена сума моральної шкоди може вказувати на спробу знищення ЗМІ – зокрема, зазначила Васильєва.

Приводом до депутатського позову став критичний телесюжет, який вийшов на TTV наприкінці листопаду минулого року, та був присвячений розподілу субвенції з державного бюджету на ремонти кіровоградських вулиць згідно відповідної постанови Кабміну. Було зазначено, що гроші не пішли на одну з найпроблемніших, вулицю Андріївську, натомість, були спрямовані на проведення робіт на 4 об’єктах у Парку Перемоги (Міському саду), зокрема, на вулиці Прирічній. Відомо, що у безпосередній близькості знаходяться земельні ділянки, які належать Олександрові Горбунову, та розташований ресторан «Тиха гавань».  

«Логічно припустити, що обранець, напевно, пролобіював ремонт близьких йому ділянок. Мабуть, саме так вони витіснили з постанови вулицю Андріївську. До речі, капремонт в районі міськраду з’їдає 10 мільйонів з 25-ти державної субвенції», – зокрема, зазначалося в сюжеті.

У своїй відповіді на заяву нардепа з вимогою про спростування, директор телеканалу зазначила: «Виконавчим комітетом кіровоградської міської ради 10.07.2012 р. було прийняте рішення №582 про оформлення права власності на комплекс будівель по вул. Парковій 1-А, за громадянином Горбуновим Олександром Володимировичем. Крім того, у сюжеті було згадано про житло по вул. Прирічній, 43. На цій вулиці було відремонтовано дорогу за рахунок державних коштів. За даними, отриманими працівниками телерадіокомпанії, житло належить членам Вашої сім’ї».

У випадку змін майнового стану народного депутата на момент виходу сюжету, йому було запропоновано надати відповідні документи. Проте замість цього журналісти отримали позов на 100 тисяч гривень.

Моральна шкода, згідно його тексту, полягає в тому, що нардеп відчуває образу на відповідача. Горбунов також зазначає, що після виходу ефіру з сюжетом в нього з’явилося безсоння та головні болі, він постійно знаходився у поганому настрої, підвищився тиск, через що він, дослівно, «був вимушений звернутися за професійною медичною допомогою».  

Сюжет вийшов 27 листопада 2015 року. Чи присутні ознаки погіршення настрою та самопочуття на світлинах, які Горбунов оприлюднював найближчими днями у своєму Facebook – судити нашим читачам.


Фото від 1.12.2015 – Facebook Олександра Горбунова


Фото від 4.12.2015 – Facebook Олександра Горбунова


Фото від 7.12.2015 – Facebook Олександра Горбунова