Нардеп оголосив війну кіровоградським журналістам?

Кіровоградський нардеп Олександр Горбунов («Народний фронт») знову не з’явився до суду, де розглядають його ж власний позов до кіровоградської телерадіокомпанії TTV – завадило відрядження до США. Проте напередодні народний обранець встиг подати ще один позов проти журналістів.

Нагадаємо, причиною депутатського позову до телевізійників став торішній сюжет TTV, у якому йшла мова про розподіл грошей з державної субвенції на кіровоградські дороги. Зазначалося, що фінансування було знято з робіт по ремонту однієї з найпроблемніших вулиць обласного центру, Андріївської, 10 з 25 мільйонів гривень пішло на 4 об’єкти в Парку Перемоги (Міському саду). Відомо, що в безпосередній близькості знаходяться земельні ділянки, що належать Олександру Горбунову, і розташований ресторан «Тиха гавань», яким зараз керує колишня дружина нардепа. Журналісти припустили, що обранець міг пролобіювати ремонт близьких йому ділянок. Горбунов подав до суду, вимагаючи зокрема компенсації моральної шкоди в розмірі 100 тис. грн. Колектив телеканалу, за словами його керівника Оксани Васильєвої, вважає позов прямим тиском, спробою обмеження свободи слова, і навіть спробою знищення ЗМІ, з огляду на заявлену суму компенсації.

Відомий кіровоградський адвокат Наталія Сюр, яка представляє телерадіокомпанію в суді, раніше зазначила, що вважає позов безперспективним.

Чергове засідання у Ленінському районному суді мало відбутися вчора, 6 травня. Проте, як повідомила головуюча суддя Лілія Іванова, від позивача надійшло клопотання з проханням відкласти слухання у зв’язку з робочім відрядженням нардепа до Сполучених Штатів Америки, зокрема були надані копії авіаквитків. Минулого разу нардеп не зміг з’явитися в суді через пленарне засідання у Раді.

В свою чергу, представники телерадіокомпанії зазначили, що це вже повторна неявка, нардеп принаймні міг направити до суду своїх представників, і у цій ситуації норми діючого законодавства дають достатньо підстав для залишення справи без розгляду. Суд в особі Іванової до цих аргументів не дослухався, і відклав розгляд справи до 3 червня.

– Дійсно, людина може бути у відрядженні. Наскільки мені зрозуміло, (в нардепа) є декілька помічників, адвокати є, довіреності можна було надати, або подати заяву про розгляд справи без участі позивача або його представників, так як в позовній заяві викладені підстави. Ми готові до судового засідання, підготовлені заперечення з посиланнями на практику Європейського суду, тому можна було б справу і слухати, – зазначила Сюр, спілкуючись з журналістами по завершенні засідання.

Тим часом, стало відомо, що біля тижня тому Горбунов подав ще один судовий позов – знову проти журналістів, і знову з приводу публікації на тему Парку Перемоги. Співвідповідачами є редакція газети «Наше місто і село» та депутат кіровоградської міськради Михайло Демченко, на якого посилається видання. Як і у випадку з TTV, нардеп посилається на погіршення здоров’я внаслідок публікації матеріалів, і просить відшкодування моральної шкоди – по 100 тис. гривень з кожного з відповідачів.

Фото – Facebook