Оборонний бюджет агронома Берсименко

За останній місяць волонтером з Петрівщини мобілізовано біля 6 тисяч доларів на придбання спорядження для українських військових на сході. Загалом з початку АТО на сході за активної участі Олега Берсименко, агронома одного з сільгосппідприємств області, було залучено різноманітної допомоги нашим бійцям на суму, яка наближається до 1,7 млн. грн.


На фото: Олег Берсименко (в центрі), Андрій Ш. – учасник АТО, Наталя Цаприк, Любов Мороз – волонтери, Ірина Балашова – журналіст

Здебільшого донорами цієї допомоги виступають власники та керівники агрофірм, фермери з Олександрійського та Петрівського районів. Та в одну з останніх «ходок» пошуки довели волонтера до самого Києва.

– Я звернувся до Галини Ніколенко, помічниці одного з народних депутатів України, нашої землячки з Голованівська, – розповідає Берсименко. – Вона, в свою чергу, звернулася до народного депутата, той залучив київських бізнесменів. В результаті на придбання військового спорядження для розвідки батальйону «Айдар» було надбано 5 тисяч доларів. Ще 25 тисяч гривень виділив Володимир Деркач, керівник фермерського господарства «Райпольське» з Кіровоградщини.

Щоправда, дати дозвіл на публікацію відомостей про те, що саме купили розвідникам за кошти меценатів, волонтер навідріз заборонив. Вочевидь, має на те серйозні причини.

Як і багато інших людей, які прийшли на допомогу захисникам України, коли збройні сили фактично поставали з попелу в останні два роки, Берсименко вважає це не заслугою, а обов’язком. Хоча перелік всього, що було за його участі придбане і передане у військо за цей термін, тягне на рекорд в особистому заліку.  

Форма, взуття та рюкзаки, лазні, генератори, акумуляторні батареї та бензопили, магазини-ріжки для автоматів Калашникова, тепловізори, далекоміри, прилади нічного бачення, радіостанції, компаси, стократні моноклі, радіостанції та планшетні ПК, дизельне пальне, продукти,медикаменти… До фінансування закупівель та транспортування долучилися, зокрема, представники агропідприємств «Асторія», «Маяк», «Украгроком», «Рита», вже згаданого «Райпільського», керівництво Олександрійської РДА і багато інших людей і структур.

Окрім «Айдару», благодійну допомогу якому координує петрівський волонтер, все це направлялося до 39 і 30 мотопіхотних батальйонів, 72-ї механізованої і 25-ї повітряно-десантної бригад, та ще до цілої низки підрозділів.