Олександрійська “Батьківщина” та УКРОП вступили у протиприродній зв’язок?

Депутати фракцій “Батьківщини” та УКРОПу в Олександрійській міськраді об’єдналися з “Опозиційним блоком”. Це сталося сьогодні під час засідання позачергової сесії органу.

Весь Кіровоград вже писав про протистояння між міським головою Олександрії Степаном Цапюком та фракціями партій демократичного табору – БПП “Солідарність”, РПЛ, “Самопоміччю”, “Батьківщиною” та УКРОПом, які до сьогодні складали більшість, здатну оголосити йому недовіру. В результаті декілька місяців після обрання нового складу ради блокувалися питання прийняття нового регламенту ради, зміни заступників  мера та складу виконкому. Хоча на виборах олександрійці делегували до міськради нових людей, свої обов’язки все ще виконують керівники виконавчих органів, затверджені депутатами минулого скликання, більшість у якому складали регіонали.

Депутати нової більшості, зокрема, домовились не відвідувати сесії, допоки міський голова не винесе на розгляд новий регламент та новий склад виконкому.

Проте, всупереч цим домовленостям, сьогодні до сесійного залу прийшли депутати з “Батьківщини” у повному складі на чолі з секретарем ради Оленою Богоявленською, та двоє депутатів з УКРОПу – Ігор Руденко та Павло Шевченко. Разом з “Опозиційним блоком” та місцевою “Силою людей”, лідера якої Володимира Дожджаника називали технічним кандидатом Цапюка на минулорічних виборах, та самим міським головою, це як раз 19 голосів – мінімально необхідна для прийняття рішень кількість.

Цим складом за одне засідання було проведено дві позачергових сесії, під час яких були одноголосно прийняті зміни до бюджету, рішення про збільшення чисельності апарату міськради та новий регламент, розроблений Богоявленською. Це не той документ, який пропонувала нещодавна більшість, а його прийняття, зокрема, дає формальні підстави для подальшого “консервування” діючого з часів гегемонії Партії регіонів складу виконкому міської ради.

Варто зазначити, двоє членів УКРОПу, які вступили до лав нової “широкої коаліції” по-олександрійські, нещодавно отримали посади у комунальному підприємстві “Олександрійський центральний ринок”, який, за інформацією сайту “Наші гроші”, контролюється представниками “Опозиційного блоку”. Директором КП є Юрій Нос – підприємець, який минулого року балотувався до міськради від цієї партії. Як повідомив у Facebook голова місцевого осередку партії УКРОП Олександр Давидов, рішення щодо подальшої долі депутатів-перебіжчиків вирішать партійні збори. За інформацією з власних джерел сайту Весь Кіровоград, політрада організації збереться з цього питання вже сьогодні.  

Щодо “Батьківщини”, відомо, що один з депутатів фракції, які голосували в міськраді сьогодні, Валентин Жежеря, в минулому мав стосунок до олександрійських регіоналів, зокрема, представляв Людмилу Давиденко (зараз – депутат облради від “Опозиційного блоку”) на парламентських виборах 2012 року в якості офіційного спостерігача. Коментарів від керівництва партії поки не надходило.

Фото з сайту Моя Олександрія