Олександр Горбунов втретє визначився щодо перейменування Кіровограда

Напередодні нового етапу громадських слухань щодо перейменування Кіровограда двоє представників міста у Верховній Раді публічно висловили свою позицію з питання. При цьому Олександр Горбунов з «Народного фронту» Яценюка в черговий раз здивував несподіваністю суджень.

Так, якщо Костянтин Яринич з БПП, обраний в обласному центрі по «мажоритарці» продовжує власну лінію підтримки більшості містян (повний текст інтерв’ю нардепа читайте за посиланням), то екс-депутат кіровоградської міської ради Горбунов, який потрапив у прохідну частину списку партії прем’єра, власну думку змінив вчергове.

– Проаналізувавши всі запропоновані варіанти, з точки зору логічності, мелодійності, подальшого креативного обличчя міста я все таки схиляюся до того, що місто може мати назву Кропивницький, – написав парламентар 16 лютого поточного року на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, ще в жовтні минулого року Горбунов вважав, що нова назва не має бути прив’язана до прізвищ.

– Назва має бути абсолютно нова і бажано в цьому скористатися світовим досвідом – прив’язатися географічно до місцевості, або географічного об’єкта, а не до історичних прізвищ, – писав тоді нардеп у тому ж таки Facebook.

До того ж періоду відноситься і внесення ним до парламенту законопроекту, яким пропонується, зокрема, заборонити давати українським населеним пунктам нові назви, співзвучні з іменами правителів Московського царства. Проте ще раніше, у квітні 2015, щойно після прийняття декомунізаційного пакету у Раді, в ефірі «Кіровоградського інтернет-телебачення» Горбунов виступав якраз за одну з таких «співзвучних» назв.

– Лично мое название – ну, наверное, все-таки Елисаветград. Такое старое, историческое, понятное, – сказав тоді на камеру нардеп.

Як одну з причин настільки частої зміни позиції з одного з важливих для значної частини місцевої громади питань, на нашу думку, можна назвати прагнення залишатися у тренді, що його диктує окрема частина кіровоградських активістів, вочевидь, не без підтримки окремих представників місцевого політикуму. Адже напередодні, цілком можливо, нові вибори до Верховної Ради.

Зважаючи на сьогоднішні рейтинги «Народного фронту», ще раз випробовувати долю у його списку навряд чи є перспективним в плані переобрання. Тому Горбунов, схоже, готується спробувати долю на виборах у мажоритарному окрузі. Його яскраву посмішку та поздоровлення з черговим святом регулярно можна побачити на кіровоградських білбордах, а з місяць тому в окремих мікрорайонах міста у поштові скриньки невідомими було вкинуто чималий наклад друкованої продукції під заголовком «Рік роботи у Верховній Раді». На 4 друкованих сторінках – 18 кольорових фото Горбунова, та перелік його ініціатив, обіцянок та сподівань. Де, ким, на чиє замовлення та яким накладом була виготовлена продукція – ніяких відомостей. За які кошти – тим більше.

Далі буде