Примарні сумніви: кому і як віддали кіровоградській літій?

Рішення Кіровоградської обласної ради, яким з другої спроби було погоджено дозвіл на розробку унікального родовища літію сумнівній фірмі, може привести до появи на карті області ще одного «Олександріявугілля» чи «проблеми Смоліно», – впевнений один з депутатів.

Засідання сесії, під час якого з другої спроби було погоджено клопотання ТОВ «Українські рідкісні метали» на надання відповідного дозволу, відбулося минулої п’ятниці. Голова постійної депутатської комісії ради з питань власності Олександр Чудний вважає, що під час голосування електронною системою «Віче» були зараховані голоси депутатів, яких фізично не було у залі.

– На сьогоднішній день я подав запит на надання мені інформації, а саме – результати поіменного голосування обласної ради з даного питання, а також відеофіксації з початку роботи до обідньої перерви, – зазначив Чудний у коментарі сайту Весь Кіровоград. – Питання в тому, що не всі депутати були в залі, але голоси за них, на мою думку, пролунали «за». Тому я хочу побачити, співставити. По суті питання: я є головою комісії з питань власності, на якій воно розглядалося. Ми маємо вже проблемне питання по «Олександріявугіллю», де є вже 28 мільйонів заборгованості в зв’язку з тим, що інвестор виявився не дуже доброчесним, а майна його не вистачило на покриття. Представники («Українських рідкісних металів», – Весь Кіровоград) заявляли, що в них є інвестор з Гонконгу, який вже здійснював вкладення у Харківську область. Я надав роздруківку – було проведено журналістське розслідування, є офіційна відповідь Харківської обласної державної адміністрації, а також управління статистики харківської області, що дане підприємство не вкладало жодних коштів. На що мені представник відповів, що «ми цією ситуацією не володіємо, давайте мені запитання» в присутності всіх членів комісії. Я отримав обіцянку, що до початку сесії відповідь отримаю. Відповіді, а також жодних дзвінків і звернень до мене, як до депутата, більше не надходило. Тому у мене було застереження: коли на початковому етапі в нас відбувається така маніпуляція фактами, що буде потім – чи не отримаємо ми ще одну Олександрію, або ще одну проблему Смоліно, коли підприємство попрацює, а потім кине людей напризволяще?

Нагадаємо, вартість покладів Полохівського родовища літієвих руд у Маловисківському районі, про яке йде мова, оцінюють в десятки мільярдів гривень, а засновників ТОВ «Українські рідкісні метали», яке претендує на його розробку, пов’язують з полтавським та харківським криміналом. Інтереси фірми у Кіровоградській обласній раді лобіюють представники партії «Батьківщина», зокрема проект прийнятого минулої п’ятниці рішення на минуле засідання вносив до зали депутат Юрій Кайдаш.