Проекти з Кіровоградщині будуть підтримані – голова бюджетного Комітету Ради

Голова бюджетного Комітету Верховної Ради Андрій Павелко («Солідарність») позитивно оцінив роботу кіровоградської команди представників державної влади і пообіцяв у подальшому обов’язкову підтримку пропозицій з області. Про це він заявив минулого тижня, спілкуючись з журналістами.

Після відвідування ряду об’єктів, зокрема, щойно реконструйованої дитячої обласної лікарні, нардеп подякував команді місцевої влади та представників регіону у парламенті, які, за його словами, об’єдналися і дали результат.

– Тут якщо взявся керівник області за цей об’єкт, то він його сьогодні може показати. Значить, гроші результативно і ефективно використовуються. В Києві при прийнятті на бюджетному Комітеті того чи іншого фінансування тих чи інших програм, ми розуміємо, що тут це буде зроблено. Бюджетний Комітет сьогодні переконався в повному складі, що тут є ефективна команда. Так що будь-які проекти, які будуть надходити (від місцевої влади Кіровоградщини, – Весь Кіровоград), будуть підтримані обов’язково, – запевнив Павелко.

Він конкретизував, що мова йде не тільки про наступні розподіли коштів від Державного фонду регіонального розвитку, а й інші державні інвестиційні програми.

Спілкування відбулося в день проведення на Кіровоградщині виїзного засідання Комітету, до якого входить, зокрема, представник обласного центру Олександр Горбунов, обраний до Верховної Ради по списку партії Арсенія Яценюка «Народний фронт».

Під час заходу, який пройшов в стінах обласної державної адміністрації, мова йшла про дороги, КГЗКОР, кіровоградський аеропорт, деякі проблемні питання державного фінансування регіону і ряд інших питань.

Відкриваючи засідання, голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко зазначив, що наразі область на державному рівні виключена з переліку депресивних, а місцевий бізнес у складний час платить податки та інвестує зароблені гроші. До адміністрації учасники заходу прибули з церемонії офіційного відкриття сучасного ливарного заводу «Металіт» в Кіровограді. Надалі мова пішла про неприємне.

– Дороги це не найкраще, що сьогодні є на Кіровоградщині, – зокрема сказав Кузьменко. – Впродовж  останніх двох років жодного фінансування на капітальне будівництво або капітальний ремонт на Кіровоградщині не було.

Голова ОДА також наголосив, що наразі жодне місто окрім обласного центру не має об’їзних доріг, озвучивши приблизний кошторис необхідних робіт – біля півмільярда гривень. Інша помітна проблема, у вирішенні якої область потребує підтримки держави – фінансування недобудованого промислового гіганта радянської епохи, Криворізького горно-збагачувального комбінату, розташованого в Долинському районі. Кузьменко нагадав, що районний центр свого часу будувався разом з комбінатом, і вся місцева інфраструктура пов’язана з ним. Рік від року обсяг державних коштів, які спрямовуються на утримування об’єкту, скорочується: спочатку 80, потім 50, а наразі – 20 млн. грн. Зростають борги за електроенергію, які, в свою чергу, загрожують проблемами з водопостачанням та водовідведенням Долинської.

– Хочеться, щоб результатом нашої співпраці стали конкретні рішення, – сказав Кузьменко, звернувшись до присутніх представників парламентського Комітету та інших органів державної влади за підтримкою.

Серед проектів, які обговорювались під час заходу – створення сучасного комунального електротранспортного підприємства в Кіровограді, який представляв перший заступник міського голови Олександр Мосін, і реконструкція Парку Перемоги (Міського саду) в обласному центрі, про яку говорив Олексадр Горбунов.

Нагадаємо, у лютому поточного року останній подав судовий позов на місцеву телерадіокомпанію TTV. Предметом оскарження стали твердження, озвучені у минулорічному сюжеті каналу, який стосувався перерозподілу державних грошей з ремонту проблемної вулиці в Кіровограді на 4 об’єкти у Парку Перемоги у безпосередній близькості до житла і ресторану, за версією журналістів, пов’язані з Олександром Горбуновим.

Фото – КОДТРК