Соболєв «злив» Марковського

Заступник голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв в Кіровограді поставив крапку у гучному скандалі, що здійнявся в її обласній організації, і розказав чому не страшно, що по списках політсили до місцевих рад зайшли колишні регіонали.

– Ми розібралися, але хто б що не казав, найкращий зріз – це вибори і їх результат, – зокрема, сказав Соболєв.

Так нардеп під час прес-конференції прокоментував питання журналіста щодо звинувачень, публічно висунутих на адресу голови обласної організації «Батьківщини» Олександра Чорноіваненка одним з її ветеранів, колишнім в.о. міського голови Кіровограда Іваном Марковським. Зокрема, мова йшла про узурпацію влади в парторганізації та зв’язки з криміналітетом.

– Можна розказувати все, що завгодно: як ти гарно працював, що ти найулюбленіша особа в цьому місті чи в цій області, що тебе всі поважають. Але не буває так, що тебе всі поважають, а на виборах ти не можеш навіть потрапити в міську раду, – сказав заступник Юлії Тимошенко, вочевидь, маючи на увазі не проходження Марковського до Кіровоградської міської ради на виборах 2015 року.

Соболєв також ідеологічно легалізував коаліцію «Батьківщини» та «Опозиційного блоку» в Олександрійській міській раді. З його слів виходить, що це рішення було погоджено з центральним керівництвом партії.

– Я одразу попереджаю: наше входження або не входження в коаліцію це питання загальноукраїнських розкладів. Питання формування місцевих коаліцій, як і в будь-якій країні світу, це питання роботи місцевого осередку партії, це їх питання. Ясно, що вони погоджують з нами, – зазначив нардеп.

Також заступник голови «Батьківщини» зазначив, що дуже суттєвим показником для керівництва партії є перебіжчики.

– Кіровоградська обласна партійна організація серед депутатського корпусу має стовідсотковий показник людей, які пройшли з партією і залишились з партією, – сказав він.

В той же час, наявність у місцевих виборчих списках політсили на минулих виборах колишніх членів Партії регіонів він пояснив наступним чином (дослівно):

– В чому була загроза, коли нам казали, що ці люди були там десь в попередній місцевій владі? Нам казали: це люди, які від вас втечуть. Не сталося цього? Не сталося. Друге, нам казали: це люди, які не змінять свої принципи, вони є такими, як є. Тому я думаю, що тут безпосередня характеристика, наприклад, Кіровоградської обласної організації, в цілому, для нас є принципова, і ви це легко перевірите. Я навіть постукаю по столу.

Нагадаємо, у жовтні 2015 р. по списках партії Тимошенко до Кіровоградської обласної ради балотувалися 8 колишніх регіоналів – Равіль Агліулін, Володимир Арсирій, Віктор Коваленко, Петро Петрушевський, Андрій Флоря, Лариса Андрєєва, Юрій Котенко і Валерий Бендяк. Четверо з них було обрано депутатами. Ще двоє колишніх членів фракції Партії регіонів – Роман Розгачов та Дмитро Терзов, наразі представляють «Батьківщину» у міській раді обласного центру.

2 квітня Кіровоград відвідали троє нардепів з фракції “Батьківщини” у Верховній Раді – Сергій Соболєв, Олександра Кужель та Вадим Івченко, прийнявши участь у “кущовому партійному форумі” за участі депутатів місцевих рад з декількох областей.