Соболєв не виключає люстрації у “кривавий спосіб”

Про це він заявив під час спілкування з журналістами у Кіровограді сьогодні, 21 травня. Заступник голови парламентської фракції “Самиопомочі”, який став відомим завдяки діяльності по очищенню влади в Україні і видовищній бійці у кулуарах Ради, зізнався, що відчуває “величезний розпач і злобу” з приводу того, що люстрація суддів в країні фактично заморожена.

– Закон про люстрацію переміг Льовочкіна – він не може перебувати на жодній посаді, він може бути тільки обраним. Він переміг таких “зубрів” як Пшонка і його оточення – все було викинуте з генеральної прокуратури. Але до суддів закон про люстрацію не добрався. Хоча насправді про люстрацію суддів є аж два закони – один спеціальний, який вимагає, щоб усі судді, які судили майданівців і виносили рішення, які були скасовані Європейським судом, пішли, і другий – загальний, “Про очищення влади”, – зокрема зазначив Соболєв.

Проте згадані вимоги законодавства у відношені до слуг української Феміди сьогодні не виконуються, запевняє нардеп.

– Є Вища рада юстиції – колишню, під керівництвом Лавриновича, ми розігнали, вони всі люстровані. Рік формувалася нова … Там, можливо, половина порядної людини. Навіть не одна. І ця Вища рада юстиції просто не помічає два закони, і не тільки про люстрацію. Вони не помічають все законодавство про декларації. Написано в законі, що якщо суддя не може пояснити своє майно, він не може проходити атестацію. Написано в законі, що якщо суддя ув’язнював майданівців, він не може бути не люстрованим, а вони продовжують призначати або зберігати на цих посадах всупереч всім законам, – вважає Соболєв.

В той же час, політик переконаний, що жоден з суддів, які підпадають під дію згаданих законів, не залишиться на своїй посаді. В тому числі, полягаючи сподівання на Національне антикорупційне бюро. За словами Соболєва, саме судді сьогодні є “найулюбленішими клієнтами” детективів НАБУ, а структурою розпочато кримінальних проваджень і здійснено арештів більше, ніж СБУ, Генпрокуратурою і МВС. В бюро навіть створений каталог майна суддів, дані до якого беруть з відкритих реєстрів власності і співставляють з зарплатами судочинців.

– Ми їх нікого на посадах не залишимо. Вони всі будуть вигнані в будь-який спосіб, якщо знадобиться – навіть в кривавий, – наголосив народний депутат.