Соціологія: Кіровоградщина вірить церкві, армії, та владі

Рівень довіри людей до суду та прокуратури на Кіровоградщині є кризовим, проте вони довіряють армії, церкві, голові облдержадміністрації та керівникам районів. Про ці та інші результати опитування, проведеного наприкінці минулого року Центрально-Українською соціологічною лабораторією (ЦУСЛ).

Хоча лише 6,5% опитаних зізналися, що в минулому році давали хабарі, майже 80% учасників дослідження цілком або переважно не довіряють судам, і майже 70% – прокуратурі. Погані новини не для них одних.

– Кредит довіри до поліції поступово тане, – наголошує керівник ЦУСЛ, кандидат соціологічних наук Едуард Клюєнко. – Це не дуже приємна тенденція, оскільки рік тому ми бачили вдвічі вищу довіру. Традиційно зберігається рівень довіри до армії та церкви – 23% і 54% відповідно.

0b9674b52093244c9742898a6f5001ee-6

Позитивний баланс зберігають і більшість керівників місцевої влади – загальний відсоток тих, хто довіряє головам ОДА, облради, районних адміністрацій та рад, більш ніж вдвічі перевищує сумарний показник недовіри до них. Голові адміністрації, відповідно до результатів дослідження, переважно та цілком довіряють майже 22% опитаних.

Зміну ставлення до влади у Лабораторії вже відзначали раніше, під час минулорічного дослідження політичних вподобань мешканців області. Тоді на запитання «Якби найближчим часом відбулися вибори очільника області, за кого ви проголосували б?» найбільше респондентів, які визначилися з вибором, поставили діючого керівника Сергія Кузьменка. Соціологи під час презентації пов’язували це з його ініціативами у галузі медицини, зокрема проектом «Здоров’я наших дітей», масштабною реконструкцією дитячої обласної лікарні в його рамках, та активністю іншого представника президентської команди з Кіровоградщини – Костянтина Яриніча, у Верховній Раді.

Ближчим до територій керівникам – головам райдержадміністрацій та районних рад, довіряють майже 19% і 33% відповідно. Глибоко у межах статистичної похибки відповідний результат тільки по одній кадровій позиції, з рекордною кількістю відповідей «не знаю такого», яку дали 57% опитаних.

– Жителі зовсім не знають, чим займається голова обласної ради і взагалі, хто це такий, – констатує Едуард Клюєнко.

Та й власне на питання, що взагалі обласна влада має робити, знайшли що відповісти менше п’ятої частини учасників дослідження. Згідно їхньої думки, регіональному керівництву треба в першу чергу займатися ремонтом доріг, створенням робочих місць і благоустроєм територій. З іншого боку, про те, що в цих напрямках вже є зрушення, опосередковано свідчать інші дані опитування: серед проблем, які мешканці області вважають найважливішими, стан доріг аж на 8 місці, а благоустрій вулиць – аж на 10-му.

Опитування проводилося з 25 жовтня по 10 грудня минулого року на всій території області за участю 600 повнолітніх респондентів, обраних за репрезентативною вибіркою. Стандартна похибка становить +/-4,2%. З повною графічною презентацією результатів дослідження можна ознайомитись за посиланням