Хайп на барахолці

У Кропивницькому на найвищих щаблях міської влади – черговий виток спіралі розмов про те, що «блошиний ринок» або просто барахолку у сквері Слави треба чи то прибрати і побудувати на його місці ще одну церкву, чи то «регламентувати», що б не малося на увазі. Ті, хто там продає – переважно старенькі, минулого тижня дійшли до міськради з проханням не позбавляти їх можливості заробити хоч якихось грошей за власний нехитрий скарб.

29031803

Тим часом у соцмережах та побутових розмовах розносять традиційні міські жахи – мовляв, на барахолку зносять крам, поцуплений з підвалів та комор. Хоча звучить подібно до правди, стверджувати можна було б хіба що після відповідних перевірок правоохоронцями та їхніх висновків. І цілком очевидно, що якщо і є, то стосується не поголовно усіх бабусь з килимком, вазою і трьома кришталевими чарками.

Як і будь-який інший «хайп», протест торговців з блошиного під будинком з колонами тут же використали – чи то у політичних цілях, чи з іншим мотивом. Чи може, то не зовсім і торговці, або не тільки вони. Але в них були кольорові друковані плакати – їх добре видно на фото вище. Депутати як раз нещодавно дали офіційній старт виділення ділянки землі у спірному місці під будівництво храму Київського патріархату УПЦ.

Питання про те, чи справді він там потрібен – між трьома ринками та трьома незле насиченими транспортом перехрестями, поки відкладемо. Разом з думкою про те, що неоковирні монументи радянської доби варто було б вже років двадцять як десь потроху повивозити і посадити на їхньому місці траву, дерева, кущі і квіти, наприклад.

Насправді варто уваги те, що з трибуни про церкву та пам’ятник спікеркою від мітингарів, не було сказано ані слова. Зрозуміло, що їм і те, і те насправді до лампочки. Значить, картинка була потрібна комусь іншому. Але навряд чи слід квапитись шукати руку Кремля та «московських попів». Все може бути набагато простіше – якщо на землі можна збудувати храм, там можна збудувати і щось інше. Торгові площі, наприклад, чи платну стоянку – щось, що буде приносити дохід.

Наступного дня після мітингу колишня депутатка міськради від УДАРу Кличка Лариса Онул написала у Facebook, що переконана: компроміс у питанні можна знайти.

хайп_онул

Факт всім відомий, що саме підприємства, до яких має відношення екс-депутатка, орендують землю та керують господарчою діяльністю у Дендропарку, на Критому та Європейському ринках, які обступають сквер з блошиним ринком з усіх боків. Чи можуть вони бути зацікавленими іще в одній ділянці по сусідству з діючими бізнесами? Цілком.

Щоправда, це припущення не більш точне, ніж будь-яке інше. Поблизу інтереси іншої відомої родини, з якою пов’язують прилеглий з іншого боку муніципальний ринок та землю навколо та під «старим» автовокзалом. Та й взагалі ласих до вільної міської землі з різними організаційними можливостями та статусом та так за раз і не перелічиш. Знову ж, Київський патріархат.

Зацікавлених, схоже, нема лише у тому місці, як у сквері. Серед міста, популяція зелених насаджень у якому постійно скорочується, а кількість справді цікавих місць, якими у багатьох  містах цивілізованого світу є зокрема й ті самі барахолки, взагалі майже не знайти. І дарма.

Невеличка збірка “скарбів” з нашого та фото зі світових блошиних ринків, і ще трохи думок з приводу – у невеличкій галереї.

фото – CBN