Хто в Компаніївці голоси порахує

“Україна-Центр”

Цілком у дусі відомого висловлювання радянського вождя, на виборах у нас частіше перемагає той, хто рахує голоси – саме так експерти і учасники процесу трактують те, що відбувається сьогодні в Компаніївці. Там, нагадаємо, 29 жовтня мають відбутися вибори в об’єднану територіальну громаду (ОТГ).

Ми вже писали про те, що 7 жовтня, в останній день, коли можна було реєструвати членів дільничних комісій, її членам повідомили, що у них тепер новий голова. Керівника ТВК за своєю квотою замінила «Батьківщина», посаду зайняла Вікторія Сичова, вчитель однієї з місцевих шкіл. Джерела на місці характеризують її як особистість конфліктну, стверджують навіть, що вона нібито свого часу перебувала на обліку в спеціалізованому лікувальному закладі.

Свою діяльність Сичова почала з того, що звинуватила попередника в отриманні хабара. На засідання 9 жовтня, коли повинні були формувати дільничні комісії, добра половина членів ТВК не прийшла, пізніше з’явилися повідомлення про те, що їх залякують. 10 з 18 членів комісії підписалися під зверненням до місцевих партійних лідерів «Батьківщини», яким висловлюють недовіру новопризначеному голові. Вона сама коментувати хід і перспективи кампанії по перших виборів в Компаніївської ОТГ для журналістів відмовляється.

Пікантність ситуації полягає в тому, в тому, що претендентів на посаду майбутнього голови громади – всього два. Це діючий селищний голова Олександр Маслюков, який йде самовисуванням, і кандидат від тієї ж «Батьківщини». Останнього звуть Василь Скляренко, він відомий тим, що брав участь у так званій блокаді ОРДЛО і силовому прориві кордону Міхеілом Саакашвілі. Кажуть також, що в його розпорядженні – підконтрольна група активістів.