На Кіровоградщині прийнято Програму сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства
28 грудня 12 сесія обласної ради 71 голосом депутатів без зауважень ухвалила обласну програму сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства Кіровоградської області на 2012 - 2015 роки. Наша область стала четвертою, в якій прийнято подібну програму на 2012-2015 роки, після Полтавської, Одеської та Херсонської областей. Це стало можливим завдяки здійсненню низки заходів, повідомляє Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.
По-перше, завдяки інтелектуальним зусиллям та експертній допомозі робочої групи з підготовки проекту програми, яка почала діяти з травня поточного року, і до якої ввійшли працівники управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, представники громадських організацій області та України: Творчого об’єднання «ТОРО» - Контактна група в Україні Transparency International (О. Хмара, м. Кіровоград), Асоціації сприяння самоорганізації населення (А. Волошина, м. Кіровоград), громадської організації «Територія успіху» (І. Дуднік, м. Кіровоград), громадської організації «Центр соціальної реабілітації інвалідів Кіровоградщини» (І. Малик), Інституту соціокультурного менеджменту (Л. Абрамов, м. Кіровоград), Кіровоградського обласного благодійного фонду «Майбутнє за молоддю» (Г. Колєва та О. Рихлицький), Українського незалежного центру політичних досліджень (М. Лациба, м. Київ), Одеського суспільного інституту соціальних технологій (А. Крупник) та Донецької обласної організації Комітету виборців України (О. Клюжев).
По-друге, завдяки презентації проекту програми та залученню громадськості до її обговорення, зокрема на засіданнях громадської ради при облдержадміністрації 12 та 26 липня 2011 року та громадського обговорення з моменту її оприлюднення на сайтах облдержадміністрації, обласної ради та управління.
По-третє, програма стала реальністю завдяки активному сприянню розвитку інститутів третього сектору з боку керівництва облдержадміністрації та обласної ради, зокрема С.Ларіна та О.Шаталова. Саме завдяки їх активній підтримці 12 липня відкрито Громадський офіс ІГС області, який не має аналогів в Україні, де створено належні умови для роботи Інформаційно-ресурсного центру, громадської та гуманітарної рад при облдержадміністрації.
З наступного року розпочнеться напружена робота щодо виконання пріоритетних завдань програми:
створення на обласному та місцевому рівнях сприятливого правового середовища для діяльності ІГС через прийняття відповідних нормативно-правових актів локального значення;
організація довгострокової взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування й ІГС;
забезпечення належного рівня інформації про діяльність ІГС через проведення інформаційно-просвітницької кампанії;
вироблення прозорих механізмів підтримки місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування суспільно-корисної діяльності ІГС через впровадження механізму соціального замовлення;
розширення участі ІГС області у процесах вироблення та реалізації місцевими органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування владних рішень через розвиток консультативно-дорадчих органів та різних форм самоорганізації населення;
стимулювання громадської активності населення Кіровоградщини через впровадження форм заохочення ініціатив громадян та ІГС;
консолідації зусиль громадських організацій земляцтв Кіровоградщини в Києві та Москві задля сприяння соціально-економічному розвитку Кіровоградщини шляхом створення позитивного іміджу рідного краю поза межами області.
Загальний обсяг коштів, що спрямовуються на виконання програми становить 1494,86 тис. грн., з яких 707,0 тис. грн. - з обласного бюджету та 787,86 тис. грн. із залученням інших джерел.
Реалізація Програми дасть змогу:
стимулювати подальший розвиток громадянського суспільства області та зміцнити його інститути;
активізувати участь ІГС та громадськості у формуванні та реалізації державної і регіональної політики;
створити дієві механізми залучення ІГС до розробки і впровадження соціально значущих проектів;
створити систему інформаційної підтримки процесу розвитку громадянського суспільства та доступу громадян до інформації;
підвищити ефективність використання бюджетних ресурсів, спрямованих на вирішення суспільно важливих проблем;
підвищити позитивний імідж області за її межами тощо.
Організаційне супроводження та координацію діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у процесі виконання програми забезпечуватиме управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації.
Виконання завдань, передбачених програмою, покладається на структурні підрозділи обласної державної адміністрації, райдержадміністрації та міськвиконкоми.
Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації спільно з Громадською радою при Кіровоградській обласної державної адміністрації, після закінчення кожного року, узагальнюватиме (аналізуватиме) хід виконання програми, забезпечуватиме висвітлення у засобах масової інформації, на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації громадське обговорення результатів своєї діяльності, а також підготовку і затвердження щорічного плану заходів з реалізації програми з урахуванням підсумків обговорення.
Основними формами контролю за виконанням заходів та досягненням показників програми будуть:
систематичне вивчення потреб цільової аудиторії;
моніторинг громадської думки;
аналіз інформації в засобах масової інформації щодо висвітлення ходу виконання програми;
аналіз пропозицій і зауважень громадськості, зокрема тих, що надходитимуть на «гарячу лінію голови обласної державної адміністрації С.Ларіна», до Громадської ради при облдержадміністрації тощо.








Слабенька програма, дуже аморфна, але коштує замало, 1,5млн.грн.
По-перше, інститут громадянського суспільства дуже нагадує відділ агітації та пропаганди КПРС. Тобто нічого конкретного, але видимість роботи створюється!!
По-друге, засоби масової інформації відмінно справляються з узагальненням, розвитком та моніторингом суспільної думки. Навіщо дублюючі структури?
ВИСНОВОК: ІГС створюється для того, щоб витратити бюджетні кошти!! Так, жити стає краще, а головне - ВЕСЕЛІШЕ.
Вважаю, що ніякої реальної програми по створенню громадянського суспільства не існує.
Куда тратятся государственные деньги???!!
Гражданское общество создавать надо СНИЗУ, а Вы создаёте очередное очковтирательство. Лишь бы деньги пошла....