В Кропивницькому зникає озеро біля екс-депутатського будівництва

Озеро Котяче око в Лісопарковій обміліло, одна з можливих причин - замулення джерел. Про це йдеться в сюжеті CBN.

- Його спеціально спустили, в дамбі плиту пробили, і велика частина води пішла. В підсумку за день стало як щас на відео... І так, засипали те місце свіжим жовтим піском, чим і спалилися, - зокрема написав користувач DJ CatZe у коментарях на YouTube.

В березні повідомлялося, що колишній депутат міськради Кропивницького Віктор Ніколаєнко відновив приватне будівництво в природно-заповідній зоні біля озера.

Довідково: Рішенням Кіровоградської міськради № 390 від 16 березня 2007 року лісопарк «Сосновий» площею 128 га, де наразі ведуться роботи, віднесено до переліку ділянок, що належать до земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення та резервним територій нового зеленого будівництва. В плані зонування міста територія навколо Котячого ока визначається як рекреаційна зона активного відпочинку. Рішенням обласної ради № 721 від 2009 року визначено, що територія зеленого соснового масиву в районі вулиці Лісопаркової належить до природно-заповідного фонду місцевого значення.