Сучасниця Голодомору з Кіровоградщини – про те, як було

- Їли, і жаби їли, і горобці, хто шо мог. ... Рогіз їли ми. Гички потроху мати було накрише, та в нас корова доїлася, та возьме два бутлі молока, продасть та прийде і напече млинців, а ми вже з братом із вакації цвіту нарвем, вона добавить, шоб більше було, - розповідає столітня Ярина Третяк із села Турії Новомиргородського району.

Етнографічний проєкт Баба Єлька, учасниками якого знято це відео, починався з пошуку автентичних народних пісень під час експедицій селами Кіровоградщини. Згодом рамки були розширені. YouTube проєкту

Нагадаємо, в Кропивницькому презентували етнолабораторію проєкту «Баба Єлька», де можна побачити колекцію старовинних та автентичних речей, зібраних під час етнографічних експедицій, подарованих та надісланих людьми.

Також повідомлялося, що проєкт «Баба Єлька» збирає кошти на видання книги традиційних кулінарних рецептів, зібраних під час експедицій у 64 села Кіровоградської області протягом 2018-2021 років.

Торік співачка із Кропивницького YELKA (Світлана Буланова) з піснею «Оддавала мати дочку» увійшла до топу новинок українських хітів за версією MVUA – спільноти на підтримку української музики. Оригінал був записаний в селі Липняжка Добровеличківського району в рамках проєкту «Баба Єлька».